Душа людська міряється повною мірою, та такою, про яку навіть і не підозрював світ. Книги і фільми про нашу правду, про наш народ мусять тріщати од жаху, страждань, гніву і нечуваної сили людського духу.
Олександр Довженко, український письменник та кінорежисер

На честь автора «Дива калинового»

На Сумщині висадили 100 кущів калини
10 листопада, 2020 - 16:34

З нагоди Дня української писемності і мови та 100-річчя з дня народження українського поета, літературного критика та громадського діяча Дмитра Білоуса у Сумській області висадили сто калинових кущів. Автор книги для дітей «Диво калинове» Дмитро Білоус – уродженець Сумщини. З ініціативою вшанувати його у такий спосіб виступили члени ГО «Недригайлівське земляцтво у м. Суми», адже родом видатний українець саме з Недригайлівського краю.

Перші калинові алеї з’явилися у Сумах і на малій батьківщині Дмитра Білоуса в селі Курмани. Калину висадили біля школи, у якій він колись навчався, а також біля Свято-Миколаївської церкви, збудованої в селі родиною Дмитра Григоровича. В обласному центрі вісім саджанців калини, привезеної з с. Курмани, висадили у центрі міста, у сквері Тараса Шевченка. У висадженні кущів брали участь земляки Білоуса – вихідці з Недригайлівщини; представники місцевої влади м. Суми; сумські письменники, громадськість. З інвентарем, розміткою та водою допомогло КП «Зеленбуд».

За словами голови Недригайлівського земляцтва в Сумах Ірини Панасенко, в основі ідеї посадити калинові алеї – нагадування про «Диво калинове», яким Дмитро Білоус називав українську мову. Тому знаково, що акцію розпочали в День української писемності і мови. На цьому вона не має закінчитися.  Невдовзі курманівська калина буде висаджена в місті Ромни. Організатори ставлять собі за мету залучити до цієї справи й інші регіони, щоб калиновими гаями вкрилася вся Україна.

Алла АКІМЕНКО, Суми, фото авторки
Рубрика: