Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

На першому у Східній Європі хакатоні в поїзді переміг студент із Сум

За 28 годин у дорозі учасники створили 8 різноманітних проектів
24 квітня, 2019 - 11:21
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ПРОЕКТУ

Стартап студентів із Сум переміг у першому в Східній Європі хакатоні в поїзді Hack-a-Train, що рухався по маршруту Маріуполь-Львів. За 28 годин у дорозі учасники створили вісім різноманітних проектів (нагадаємо, «День» писав про ініціативу у № 65 від 10 квітня цього року).

Переможець хакатону проект Briefly отримав 500 євро та преакселерацію від відомого акселератора Startup Wise Guys з Естонії, ідеться в повідомленні прес-служби проекту, що надійшла на адресу «Дня». Bronify — це агрегатор новин, що формує стрічку без реклами, відповідно до уподобань користувача. Автори ідеї провели дослідження і з’ясували, що українці готові платити за якісні новини 10 доларів на місяць.

У команді переможців студент II курсу Сумського державного університету Микола Шубенко, який розповів: «Тема стартапів не нова для мене. Я організовую стартап-клуб YEP у себе в університеті. Але їхати на хакатон я вирішив в останній момент, і тому навіть довелося пожертвувати своїм голосом на виборах Президента. Але я вважаю, що наш проект про якісні новини матиме величезну користь для країни, тому моя жертва була виправдана».

Серед переможців хакатону — також додаток для бронювання столиків у ресторані Bronify та пристрій для підігрівання їжі і напоїв, що чіпляється прямо на пояс Heating carpet. Загалом у Hack-a-Train взяли участь 50 стартаперів з Естонії, України та Молдови.

Маршрут також обрали не випадково — своїм рухом зі сходу на захід хотіли підкреслити, що молодь та сучасні технології об’єднають країну. Партнерами заходу виступили «Укрзалізниця», посольство Естонії, українські та естонські технологічні компанії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ