І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі.
Клайв Стейплз Льюїс, відомий британський письменник, філософ, християнський апологет

На урок історії в… Тік Ток

Чому вчитель Луцької гімназії №21 Андрій Мельник хоче готувати своїх учнів до ЗНО в цій популярній мережі?
22 листопада, 2021 - 14:54

Андрій Мельник – відомий учитель не лише на Волині, брав участь у професійних конкурсах високого рівня, він туристичний гід (проводить і театралізовані екскурсії, перевтілюючись на історичного героя), він і блогер, а загалом – той педагог, якого учні обожнюють за знання і вміння їх подати. Хто вчив історію в Мельника, той ніколи не забуде його уроків.

Коментуючи питання від газети «День» «Чому шкільна історія в глухому куті?» (29 липня ц.р.), Андрій Миколайович говорив і про те, що старі методи та засоби навчання в сучасній школі вже не спрацьовують, і вчителю слід шукати нові. Вже тоді він казав, що міркує, чи не долучитися йому до Тік Току, в якому «зависають» сучасні діти?.. І ось це сталося. Чому? Міг би ж просто відчитати, як кажуть, свої уроки, а далі кожен сам за себе в ЗНО.

«Працюючи в школі з дітьми, не раз зауважував, що чимало з них останнім часом «зависають» у Тік Тоці – соціальній мережі, яка стартувала восени 2016 і в якій одні «відосики». Нині – вона одна з найпопулярніших мереж саме серед дітей і молоді. Весною, коли я «штурмував» дітей до здачі ЗНО з історії, в одному з десятих класів мені сказали – а чого б вам не почати готувати дітей до ЗНО через Тік Ток? Я задумався, але ідея про те, щоби через коротенькі відео допомогти дітям успішно здати ЗНО з історії України визрівала в мене кілька місяців, думалося, ну як через коротеньке відео донести відповідні знання?», – розказує Андрій.

«Улітку, – продовжує, – зареєструвався для початку сам у Тік Тоці. Закинув кілька відео про свої мандри, з’явилося кільканадцять слідкувачів, сам почав стежити за кількома десятками людей. Перші враження були неоднозначні – в стрічку що тільки не випадало, і так, воно-таки страшно жере час».

«А ось нині в мене три одинадцяті класи, і приблизно 50 дітей вирішили здавати ЗНО з історії України, зокрема й власна донька, то поговорив із кількома з них і вирішив таки спробувати. Власне, все лише починається, – каже Андрій. – Чесно скажу, якби донька з друзями не взялася допомагати – мабуть, і не починав би. А так – чому б і ні? Для початку вирішив зняти всі можливі пам’ятки архітектури й мистецтва, які мають розпізнавати абітурієнти, адже не кожен має змогу побачити їх на власні очі до ЗНО, то чому б не показати їх на коротеньких відео? Сів із Соломією (то моя донька-випускниця) в авто і гайнув до Львова, адже туди відносно недалеко з Луцька і там з десяток пам’яток, які мають розпізнати на ЗНО. За трохи всі виставлю в Тік Тоці, наразі лише починаю. Далі в планах відзняти пам’ятки Луцька, Володимира, Галича, Острога, пізніше – Кам’янець, Хотин, Київ. Маю власне відео з Чернігова, був там улітку, то зняв нащось, а воно й пригодиться. І країною мандруватиму (а я ж іще й туристичний гід), й історію будемо вчити разом. Не знаю, чи коли-небудь вдасться це монетизувати, але задоволення таки отримую, поки маю лише 220 слідкувачів, кілька відео з пам’ятками, приблизно 1000 уподобайок загалом від літа, й від 400 до 2500 переглядів кількох останніх відео. Якщо цікаво – то підписуйтеся!».

Шукай andriy_melnyk74 Андрій Мельник, або vm.tiktok.com

На фото: Історії Андрій Мельник навчає, і сам перевтілюючись у історичних персонажів

Фото надано автором

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Рубрика: