У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

На Вінниччині масово гине риба

Екоінспектори виявили в річці небезпечні речовини
14 червня, 2018 - 11:56
ФОТО VIDOMOSTI-UA.COM

Минулого тижня жителі Шаргорода вийшли на пікет у центрі міста через сморід, який йде від річки Мурашки. Більш ніж місяць люди помічають масовий морок риби, ондатр і жаб. Кажуть, що це наслідки роботи місцевого молокозаводу, який зливає у річку небезпечні речовини. Це, на їхню думку, призводить до поширення неприємного запаху та забруднення води, яка набула мутного чорного кольору. Щоб вгамувати людей, які погрожували протестами, на місце події виїхали екологічні інспектори. Вони відібрали проби води, щоб з’ясувати причину поширення неприємного запаху. 13 червня начальник Державної екологічної інспекції Вінницької області Юрій Дубовий повідомив «Дню», що екологічні проблеми в Шаргороді виникли через неякісну роботу очисних споруд, за які відповідає Шаргородське комунальне підприємство «Комунсервіс».

«Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області за фактом забруднення місцевої річки Мурашка в місті Шаргород було проведено позапланову перевірку Шаргородського КП «Комунсервіс». Наші інспектори відібрали проби води на скиді очисних споруд, вище і нижче по річці. Перевищення виявили за всіма показниками. Згідно з дозволом на спецводокористування показник гранично допустимого скиду для підприємства по амоній-іону становить 2,57, а за результатами здійснених аналізів він склав 11,9. Фосфати перевищені в три рази, хлориди — в чотири, нітрати — в 2,5 разу. Причина — неякісно працюють очисні споруди, — каже Юрій Дубовий. — Що стосується молокозаводу, то провести перевірку підприємства ми не могли, бо в нас не було письмової скарги. Люди не хотіли писати заяви. А без звернення ми не маємо права перевіряти підприємства — діє мораторій. Якщо місцеві жителі мають підозри, то вони мусять написати заяву, тоді ми матимемо законні підстави для проведення перевірки, складення акта і приписів. Але вони чомусь відмовлялися писати офіційно скаргу, не пояснюючи причин. Екоінспетори слідкуватимуть за роботою Шаргородського КП «Комунсервіс» і здійснюватимуть повторно відбір проб стічних вод для можливості нарахування збитків за забруднення водойми».

Тим часом директор молокозаводу, депутат Вінницької обласної ради від ВО «Батьківщина» Анатолій Ткач запевняє, що підприємство дотримується всіх норм при викиді відходів. А бажання місцевих жителів перевірити завод називає політичним замовленням. Самі ж селяни закликають місцеву та обласну владу негайно вирішити питання щодо ремонту і налагодження роботи очисних споруд, які використовує і місто, і підприємство. В іншому разі вони перекриюсь дорогу обласного значення або вирушать на пікет до обласного центру.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments