Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

На вшанування пам’яті загиблих земляків

ялиці з Луцька висадять у Волновасі
16 травня, 2019 - 19:57

Алею пам’яті захисників України — воїнів із Волині висадять 22 травня у місті Волноваха, що на Донеччині. Ялиці, саджанці яких виростили під Луцьком, на плантаціях державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр», будуть рости на території Свято-Миколаївського храму на околиці Волновахи. Цей храм будувала вся Волинь: у пам’ять про земляків, воїнів 51-ї бригади, яких підло розстріляли 22 травня 2014 року під Волновахою. Тоді багато хто усвідомив: в Україну прийшла неоголошена війна, загинуло 18 воїнів, тому і ялиць висадять також 18.

А придбали ялиці для Алеї пам’яті випускники Луцької гімназії №21 імені академіка Михайла Кравчука, яка відома на Волині не лише завдяки високому рівню підготовки учнів (стабільно входить у ТОП-100 шкіл України), а й самовідданій волонтерській діяльності з допомоги українській армії, пораненим бійцям та їхнім родинам. Оксана КОВАЛЬ, заступник директора гімназії, каже, що Луцьк і Волноваха є містами-побратимами, діти з Волновахи часто перебували на канікулах у Луцьку, Луцьк багато допомагає Волновасі у різних сферах. І саме учні 21-ї гімназії побували з візитом у ровесників із Волновахи минулого року. Тоді відвідали і місце розстрілу воїнів 51-ї бригади, побували у Свято-Миколаївському храмі.

Кошти на ялиці одинадцятикласники заробили, прибираючи територію одного зі спортивних комплексів. Були ідеї взяти гроші у батьків (з боку батьків), багато хто з керівників підприємств, куди зверталися щодо заробітку, також пропонував просто надати дітям кошти на ялиці. Але хотілося саме заробити. Лісівники теж пішли назустріч, дізнавшись про мету придбання деревець, відпустили їх за собівартістю. А відправлять їх у Волноваху «Новою поштою».

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ