Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

На зимовий відпочинок

30 вересня фонтани Києва припинили свою роботу
1 жовтня, 2019 - 10:07
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Водограї в центрі столиці й в акваторії Русанівського каналу тішили киян та гостей міста впродовж п’яти місяців. Із 1 жовтня фахівці спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» розпочнуть підготовку водограїв до зими, повідомляє kyivcity.gov.ua.

На сьогодні СВКП «Київводфонд» здійснює роботи з експлуатації восьми столичних фонтанів, а саме: на майдані Незалежності — «Великий» та комплекс шести водограїв «Малі» (парна сторона вул. Хрещатик); фонтани «Водяна куля», «Каскадний» і «Засновники Києва» (непарна сторона вул. Хрещатик), а також фонтан «Хрещатик» на вул. Хрещатик, 25; фонтан на вул. Великій Васильківській, 119—121, та унікальний комплекс в акваторії Русанівського каналу.

«Перед відпочинком фонтани потрібно ретельно почистити і законсервувати. Підготовку до зими фонтанів на майдані Незалежності розпочнемо з верхньої частини водограїв: демонтуємо все зовнішнє обладнання, вимиємо чаші й проведемо необхідні санітарно-профілактичні роботи. «Великий» та шість «Малих» фонтанів будуть законсервовані спеціальною конструкцією, яка буде захищати чаші водограї від зовнішнього пошкодження й забруднення. Після цього роботи будуть продовжені безпосередньо в підземній частині фонтанів, де міститься насосне обладнання й щитові запуску», — повідомила директорка підприємства Світлана КОЗЛОВСЬКА.

Для демонтажу дванадцяти гейзерних фонтанів, які містяться в акваторії Русанівського каналу, будуть залучені дайвери та водоплавна техніка. Очищення Русанівських водограїв відбуватиметься безпосередньо після їх демонтажу з каналу. До наступного сезону вони зберігатимуться в спеціалізованих приміщеннях.

Уже з травня 2020 року столичні водограї відновлять свою роботу й даруватимуть задоволення жителям міста.

Нагадаємо, до кінця 2019 року заплановано проведення капітального ремонту фонтану на вулиці Велика Васильківська, 119—121, який був збудований приблизно 30 років тому.

Газета: 
Рубрика: