Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Нагоряни мають колосальний туристичний потенціал»

На Вінниччині створили оригінальний флай-парк
1 жовтня, 2019 - 10:13

У селі Нагоряни Могилева-Подільського району відкрили музейний комплекс «Етноісторичний флай-парк». Він розповідає про історію села з його неповторними печерами, ландшафтами та мегалітичною доісторичною спорудою, яку вважають «дідусем» відомого Стоунхенджу. Також музей представляє багатий літопис зародження і розвитку повітроплавання-парапланеризму на Дністрових схилах, починаючи з 90-х років минулого століття.

Автором ідеї створення комплексу виступив голова Вінницького обласного осередку федерації парапланеризму Сергій Шибінський. Розповідає, що заклад діятиме як філіал музею етнографії і народного мистецтва імені М.Руденко, що розташований у Могилеві-Подільському. Флай-парк займатиметься туристичним розвитком громади та об’єднуватиме парапланеристів, які традиційно збираються в Нагорянах з усієї України, щоб узяти участь у змаганнях з повітроплавання «Крила Дністра».

«Нагоряни мають колосальний туристичний потенціал. Наші печери — це загадкові мегалітичні споруди, наукова цінність яких, на жаль, до цього часу недооцінена. На скелях зображено найдавніше в світі малюнкове письмо — піктограмне, таке як і в Буші, але його не досліджують, — розповідає Сергій Шибінський. — Щороку підіймаючись у небо над печерами під час чемпіонату з повітроплавання, я ставив собі запитання: чому цей комплекс позбавлений уваги і що треба зробити для того, щоб про нього заговорили в світі? Вирішили зробити ставку на туризм, бо ландшафт парку вражає своїми краєвидами і є можливість створювати туристичні маршрути для різних груп. А щоб туристи відчули місцевий колорит, додали етностилю, бо в громаді мешкають талановиті, унікальні люди, один скульптор Крижанівський чого вартий. Маю надію, що це лише початок. І наш музейний комплекс місцевого значення набуде з часом державного значення».

Наразі експозиція музею займає чотири кімнати. Експонати для її наповнення надали місцеві мешканці та представники Вінницького обласного осередку федерації парапланеризму. Працюватиме музей за кількома напрямами: науково-дослідна, фондова, експозиційна, пам’яткоохоронна діяльність, а флай-парк напрацьовуватиме туристичні маршрути, займатиметься проведенням заходів із парапланерного спорту та військово-патріотичного виховання молоді.

Як писав «День», історія парапланеризму на Могилів-Подільщині має вже щонайменше 25-річну історію. В районі традиційно відбуваються змагання з повітроплавання на «Кубок Дністра», які тривають у межах авіафестивалю «Крила Дністра». В чемпіонаті беруть участь спортсмени з України та сусідніх держав, подивитися на дійство упродовж кількох днів збираються тисячі відвідувачів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина
Газета: 
Рубрика: