Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Наступний рік на Львівщині – Української повстанської армії

7 жовтня, 2021 - 16:43

Наступного року виповнюється 80-років від часу створення військово-політичної формації українського визвольного руху – УПА. Сьогодні, 7 жовтня,
депутати Львівської обласної ради під час сесійного засідання підтримали рішення щодо проголошення 2022 року Роком УПА.
«Це надзвичайно важлива ініціатива, і така подія має бути належно відзначена на регіональному та всеукраїнському рівнях через увічнення пам’яті воїнів УПА, організацію різноманітних масштабних заходів, інформаційно-роз`яснювальну  роботу  та проведення досліджень, – зазначив під час виступу голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції ЛОР Святослав Шеремета. – Ми повинні зробити все для того, щоб усі на Львівщині, в Україні та за кордоном отримали повну інформацію про діяльність УПА. Кожен українець має знати правду про УПА і ту роль, яку армія нескорених відіграла в нашій історії і національно-визвольному русі, про її провідників та відомих борців за незалежність».
Також на сесії ЛОР озвучили довідку щодо УПА: «Українська повстанська армія була утворена наприкінці 1942 року та діяла до вересня 1949 року, після чого була реорганізована в збройне підпілля, діяльність якого припинилася в середині 1950-х років.
Стратегічна мета діяльності УПА – відновлення української державності, відповідно боротьба розгорталася проти всіх держав, що намагалися завадити цьому.
За інформацією Українського інституту національної пам’яті, УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії.
Протягом усього часу існування Повстанської армії головним ворогом вважався СРСР – як держава, що завдала українському народові найжахливіших втрат – масові політичні репресії, голодомори, депортації населення. Поруч з тим УПА із самого початку творилася як реакція населення на німецький окупаційний терор, тому протягом всього періоду німецької окупації велася активна антинімецька боротьба».

 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: