Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Найкраще використання технології»

Проект молодих винахідників із Дніпра переміг у конкурсі NASA
2 лютого, 2021 - 20:28

Команда молодих інженерів-винахідників із Дніпра FireWay стала переможцем у номінації «Найкраще використання технології» в хакатоні, який проводило Національне аерокосмічне агентство США (NASA). Всього було представлено 2 303 проекти, повідомляє сайт конкурсу NASA Space Apps Challenge.

Дніпровські винахідники розробили універсальний космічний роз’єм для дозаправки супутників на орбіті рідиною, газом і електроенергією. У резюме, наданому на конкурс, наголошується, що середній супутник зв’язку коштує близько 300 млн доларів, його запуск — приблизно 100 млн доларів, працює він до 15 років. Коли паливо витрачено повністю, супутник не може утримувати орбіту і починає дрейфувати, втрачаючи зв’язок. Дозаправка надасть можливість продовжити життєвий цикл супутника, а компаніям і урядам — заощадити гроші на розробку та запуск нового космічного апарату. «Для двокомпонентного палива транспортування здійснюватиметься  двома різними каналами. Але у разі потреби, кількість різних каналів для рідин або газів може бути розширена», — йдеться в описі проекту.

Прототип універсального космічного з’єднувача, поданого на конкурс, був надрукований на 3D-принтері з PLA-пластика. Команда винахідників складається з інженерів  апаратного забезпечення, астрофізиків і розробників. У її складі — шість учасників: Олена Компанієць, Максим Копистко, Іван Гришко, Кирило Андрієць, Дмитро Іванник і Роман Малькевич.

Усього в конкурсі були визнані переможцями в різних номінаціях вісім проектів. Зокрема, це проекти з космічного сканування на наявність форм життя, виявлення пошкоджень критично важливої інфраструктури з використанням супутникових зображень і тому подібне.

До складу журі конкурсу входять експерти NASA та інших космічних агентств. Міжнародний космічний конкурс NASA проводиться з 2012 року і є найбільшим у світі хакатоном, у якому розглядаються інноваційні вирішення проблем,  які постають перед людством  на Землі та в космосі. В хакатоні-2020, підсумки якого оголошені в січні 2021 року, брало участь 26 000 учасників із майже 150 країн. Як повідомляється, NASA Space Apps Challenge — це 48-годинне змагання для інженерів, програмістів, дизайнерів і ентузіастів космічних технологій. Під час хакатонів учасники з усього світу працюють над створенням проектів, що використовують космічні дані.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: