Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

(Не) відкласти до «кращих часів»?

Відбудеться дискусія щодо культурної дипломатії, що об’єднає західних україністів і наші інституції
10 червня, 2020 - 09:02

11 червня о 20.15 за Києвом відбудеться безпрецедентна культурна подія. Український науковий інститут Гарвардського університету спільно з Канадським інститутом українських студій, Українськими студіями у Кембриджі, Українським інститутом в Лондоні, Кафедрою україністики Оттавського університету, Програмою для нових лідерів України Стенфордського університету, Американською асоціацією україністики, Науковим товариством iм. Т. Шевченка в Америці та Українським інститутом й Українським інститутом книги об’єднали зусилля для організації дискусії «Чи є місце для культури? Виклики новонародженої української культурної дипломатії сьогодні».

    «Україна надалі перебуває у лещатах неоголошеної війни з Росією, а економічний спад — також і від поширення коронавірусу — знекровлює бюджет країни. Наскільки важливими є культура і культурна дипломатія у цей час кризи та загроз для української держави? Чи варто продовжити нещодавні зусилля з інвестицій у активне формування іміджу країни за кордоном, використовуючи культуру та науку, а чи краще відкласти їх до «кращих часів»? Як вимірювати успіх зусиль культурних інституцій з цілеспрямованого досягнення іноземних аудиторій і як такий успіх виглядає?» — ось теми, які україністи західного світу планують обговорити разом з представниками наших ключових інституцій у галузі культурної дипломатії.

«Увага закордонних інституцій такого рангу до поточної ситуації свідчить про те, що події, які відбуваються у політичному й культурному сенсі в Україні, сьогодні є видимими для світу — ситуація довкола Довженко-Центру, посилення присутності РФ у культурному і медійному контексті, відсутність пакету антикризових заходів або неможливість малого креативного бізнесу та окремих митців скористатися державною підтримкою хоч і є питаннями внутрішньої культурної політики, але водночас напряму пов’язані з культурною дипломатією, нашим іміджем у світі. Тому важливо об’єднати наші зусилля не лише задля протистояння епідемії, але й для протидії неефективним і безвідповідальним рішенням, що можуть відкинути нас не на роки, а на десятиліття назад», — коментує учасниця дискусії, керівниця аналітичного відділу Українського інституту книги Ірина БАТУРЕВИЧ.

Дискусію англійською мовою можна буде переглянути на YouTube за посиланням: https://youtu.be/vFcxb8ru1gI

Підготувала Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: