Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Нема кому працювати

Новоствореному інфекційному госпіталю у Луцьку бракує близько 400 співробітників
10 листопада, 2020 - 18:21

Ще в середині жовтня Луцька міська рада погодила розміщення інфекційного госпіталю для пацієнтів з COVID-19 на базі клінічного пологового будинку. Спочатку  у вихідний завезли понад 200 ліжок для майбутнього госпіталю, хоча згоди на нього ще не було ні на яких рівнях, опісля проігнорували протести працівників пологового та потенційних пацієнтів, які не погоджувалися з таким поворотом подій.

Госпіталь все ж облаштовують, але як. Лише недавно нарешті отримали погодження з Міністерства охорони здоров’я, тут вже лікується аж сім пацієнтів, проте на повну силу новий госпіталь почне працювати, треба розуміти, ще не скоро. Хоча міська влада і медики запевняли, що тут дуже швидко облаштують всі  умови для лікування. Найперше — тут банально нема кому працювати, потрібно 508  працівників,  щонайменше 8-10 бригад,  а є лише шість бригад  і 100 працівників.

Інфекційним госпіталем наказали займатися Луцькій міській клінічній лікарні. Її  керівник Лариса Духневич повідомила журналістам «Суспільного», що нині у госпіталі завершують монтажні роботи зі встановлення системи подачі кисню (хоча саме наявність кисневих точок була головним аргументом для передачі акушерського корпусу під інфекційний госпіталь). Поруч із пологовим готують майданчик для встановлення десятитонної кисневої бочки.

«Ми розставили ліжка, намалювали схему постачання кисню, зробили проєкт і розводку на 100 кисневих точок. Виявилося, що там не вистачає січення труби, яка підводить кисень на розводку, тому довелося прокопати ще одну траншею. Ми чекаємо, поки привезуть трубу відповідного діаметру, аби можна було зробити розводку. На четвертому поверсі лишилося доробити 18 метрів розводки кисню трубами і поставити кисневі точки», — розповідала Лариса Духневич.

Вона ж заявляє, що практично нема де брати медиків, які працюватимуть в  інфекційному госпіталі, можливий резерв з міської лікарні вже вичерпано. Коли тільки  створювали цей госпіталь, були запевнення чиновників,  що персонал наберуть, але за місяця справа мало зрушила з місця. Як варіант при поширенні інфекції розглядають два спорткомплекси навчальних закладів. Але і тут  справа постане за тим, а хто ж  лікуватиме пацієнтів. Крім пологового, був варіант для ковідного госпіталю на базі госпіталю для ветеранів війни. Проте його чи не розглядали, чи з якихось міркувань відкинули. А шкода,  бо пологовий може не повернутися  вже до звичного ритму роботи. У Луцьку працює і новий перинатальний  центр, є хороші  пологові відділення в Ківерцях та Луцьку. На  них бездумно  витрачали  бюджетні  кошти,  не  думаючи,  чи  вистачатиме для всіх породіль у майбутньому. А так виходить, що облаштування інфекційного госпіталю на базі пологового вирішує багато проблем: і нові ліжка для хворих з ковідом будуть, і конкурента буде ліквідовано.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Рубрика: