Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Непростий вибір

На посаду голови Національної служби здоров’я України із мільярдним бюджетом претендує шестеро кандидатів
13 квітня, 2021 - 20:23

Завтра, 14 квітня, у Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС) відбудуться співбесіди на посаду голови Національної служби здоров’я України. Ще 17 березня Кабмін оголосив про початок відповідного конкурсу. Із 13 кандидатів до етапу співбесіди, фактично фінального відбору, дійшло шестеро осіб. Серед них — троє нинішніх працівників НСЗУ, зокрема, керівник Нацслужби Андрій Віленський, директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко та начальниця управління роботи з договорами щодо спеціалізованої медичної допомоги у департаменті договірної роботи НСЗУ Олександра Машкевич.

Інші троє претендентів із службою раніше не співпрацювали, та й мають непросту біографію. До етапу співбесід дійшов Вадим Арістов, який відомий скандалами в Інституті серця, коли у дитячому відділення закладу переховався від суду Юрій Крисін (громадськість називала його «тітушководом» за управління тітушками під час Революції Гідності). Арістов проводив інструктажі для персоналу Інституту, як відбиватися від надокучливих активістів.

Інший кандидат — Геннадій Заболотний, фігурант справи НАБУ, його діяльність пов’язана з фармацевтичним бізнесом. Хоча працював і на державній службі: у 2015 році очолив Березівську РДА Одеської області в команді Саакашвілі, згодом очолив Деснянську РДА в Києві, де детективи НАБУ оголосили йому підозру за завідомо недостовірне декларування.

На посаду голови НСЗУ претендує також Олег Овчар. До 2017 року він був заступником директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Зараз приватний підприємець. Як стверджує депутатка від «Голосу» Олександра Устінова, працюючи в ОДА, поширював у соцмережах статті з критикою медреформи. Як бачимо, це не заважає претендувати на керівництво основною інституцією, що відповідає за результати реформи.

Напередодні співбесід із імовірним керівником НСЗУ пацієнтські організації та частина нардепів, котрі у попередній команді МОЗ підтримували медреформу, закликали НАДС до чесного конкурсу. Адже ідеться про установу, бюджет якої 123,5 мільярдів гривень. «Чи цього разу конкурс пройде за «сценарієм» Степанова, залежить від цієї комісії», — наголосила у своїй заяві Устінова.

Нагадаємо, минулого року так само проводився конкурс на голову НСЗУ. Але Максим Степанов відхилив усіх кандидатів нібито через невідповідність вимогам до посади. Фактично із 2019 року, коли зі служби звільнився її керівник Олег Петренко, закладом керували або заступники директора, або тимчасово виконуючі обов’язків — із команди НСЗУ.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: