Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

«Перехрестя мов, культур, релігій»

Про уроки Голокосту говорили на Міжнародній конференції в Ужгороді
18 червня, 2019 - 19:56

В Ужгородському національному університеті 16— 18 червня працює міжнародна конференція «Від Голокосту кулями до Аушвіцу: регіональні виміри остаточного рішення». Її організаторами, крім УжНУ, виступили Теологічний коледж Джона Веслі в Будапешті, Університет Солсбері в США та Єврейський музей «Галіція» у Кракові. Метою конференції організатори окреслили залучення науковців і студентів для обговорення нових ідей та підходів до розуміння Голокосту.

У конференції беруть участь науковці, викладачі, студенти, докторанти, аспіранти Університету Солсбері в США, Державного університету Сан-Франциско, Університету Теннессі в Чаттанузі, Коледжу Назарет, Університету Тулен, Хайфського університету, Університету Тель-Авіву, Університету Бал-Іллан в Ізраїлі та багато інших.

Конференцію відкрила проректор із науково-педагогічної роботи й міжнародних зв’язків УжНУ Мирослава ЛЕНДЬЄЛ. Серед спікерів, які відкривали засідання конференції, — представник Університету Солсбері в США та EV Global Education Consulting Джордж Айзен, представник Університету Солсбері в США, професор Маартін Перебом та головний рабин Ужгорода і Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель.

Науковці, які виступили на 12-ти пленарних засіданнях, висвітлили теми, присвячені витокам Голокосту, різноманітності набутого досвіду й перспектив, засобам освіти майбутнього покоління щодо болючої теми, відновленню спільноти. Під час конференції представлено результати наукових досліджень, проведено дискусію щодо питань, які потребують додаткового вивчення між представниками різних наукових дисциплін та студентами відповідних напрямків.

Меттью ТЕМПЛ із коледжу Назарет (США) поділився: «Мене особливо цікавить позиція католицької церкви щодо Голокосту і те, як вона співпереживає єврейському народу. Мені подобається співпраця з УжНУ, я вже бував тут два роки тому і зараз працюю в бібліотеці зі старими архівами, манускриптами. А конференція видалась мені такою, як і Ужгород — перехрестям мов, культур, релігій».

«Кожен учасник конференції має свій неповторний досвід, історію, бекграунд і може ними поділитися зі слухачами. Сьогодні мене вразило друге пленарне засідання, в якому йшлося про те, як викладати тему Голокосту в освітніх закладах. Також я мав нагоду завдяки студентам УжНУ пізнати Ужгород: побувати в музеях, Ужгородському замку та популярних закладах вашого міста, за що дуже їм вдячний», — зазначив Брендон Майкл СКРАНТ із університету Солсбері (США).

Уродженець закарпатського села Вільхівці, громадянин Ізраїлю Михайло Валенштейн поділився спогадами свого дитинства і трагічною історією родини, більшість членів якої загинула в концтаборах під час Голокосту.

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, для «Дня» Ужгород
Газета: 
Рубрика: