Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Підвищення тарифу – відкладається

Під тиском громадських активістів у Херсоні не змогли збільшити вартість проїзду в маршрутках
1 лютого, 2017 - 11:51
ФОТО T.KS.UA

31 січня, під час засідання виконавчого комітету Херсонської міської ради члени виконкому не змогли ухвалити рішення про підвищення тарифів на проїзд у міських пасажирських автобусах із 3 до 5 гривень. Проїзд мав подорожчати з 13 лютого 2017 року.

Це питання було останнім на порядку денному. Обговорення тривало майже дві години, адже транспортна проблема наразі є однією з найболючіших у Херсоні. На засідання виконкому прийшли громадські активісти, депутати міськради, начальник управління транспорту міської ради, представники фірм-перевізників. Активісти вимагали перегляду розрахунку тарифу, підвищення якості надання послуг із перевезення, забезпечення дотримання графіка на маршрутах, особливо у вечірній час. Перед обговоренням міський голова Херсона Володимир Миколаєнко зачитав резолюцію громадських слухань, яку сформулювали напередодні, 30 січня, під час тривалого обговорення цього питання. Також у резолюції були пропозиції встановити GPS-навігатори в маршрутках, щодо підтримання чистоти і порядку в салонах автобусів, поваги до пасажирів з боку водіїв, збільшення кількості комунального транспорту тощо.

У відповідь представники перевізників заявляли, що не можуть працювати з діючим тарифом у три гривні з пасажира, адже це не вигідно. На їхню думку, підвищення до п’яти гривень — це мінімум, за якого їхні підприємства зможуть триматися «на плаву», не говорячи про розвиток. Підвищення тарифу перевізники обумовлювали зростанням цін на паливо, обслуговування автобусів і зростання мінімальної заробітної плати.

Після тривалої дискусії міський голова Володимир Миколаєнко виніс на голосування питання про підвищення тарифу, але з доповненням щодо розірвання угод з тими перевізниками, які не виконуватимуть умов договору з міською радою. Така пропозиція набрала лише вісім голосів «за», яких не досить для прийняття рішення. «Я не знаю, що вам сказати», — звернувся Миколаєнко до перевізників.

Вочевидь, тарифне питання розглядатиметься на наступних засіданнях виконкому. Перевізники обіцяють не виходити на маршрути, а громадські активісти — вимагати чесного розрахунку тарифу та виконання умов договорів.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: