Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Початок відродження океанського наукового флоту?

Кабінет Міністрів надав кошти для закупівлі судна льодового класу
21 листопада, 2019 - 19:50

Відповідне рішення було ухвалено урядом 20 листопада 2019 року. Очікується, що угоду про придбання судна буде укладено до кінця 2019 року, а 2020 року відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Для нас це велика перемога. Придбання Україною судна такого класу надасть нам можливість бути більш самостійними в дослідженнях Світового океану, які нарівні з дослідженнями космосу належать сьогодні до пріоритетів світової науки. Це нові можливості для наших науковців уже з наступного року. А ще це можливість будувати більш сміливі стратегічні плани досліджень в Антарктиді та Арктиці. Зараз саме завершується підготовка програми полярних досліджень України на 2021—2030 роки, де ми вже врахуємо наявність власного судна», — зазначила міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.

Очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген ДИКИЙ пояснив: «Власне, сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000—2001 рр.). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише минулого року почали дещо робити з борту риболовних суден, які, звісно ж, не є повноцінними «плавучими лабораторіями». Купівля власного судна й відновлення наукових рейсів надзвичайно посилюють наші наукові можливості. Також ми зможемо утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту. І до речі, буде дуже символічно до 25-річчя нашої станції «Академік Вернадський» нарешті дістатися неї на власному судні».

Відновлення рейсів також є актуальним з погляду політики та економіки. Адже Україна має міжнародні зобов’язання щодо вивчення Південного океану і веде там успішний риболовний промисел.

На придбання судна уряд надав до 252 млн гривень. «Це той максимум, на який ми можемо розраховувати, але ми працюватимемо над тим, щоб вкластись у меншу суму і заощадити державні кошти», — пояснив Євген Дикий.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ