...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Понад 32 млн грн

Порушення на таку суму виявила перевірка надання соціальної допомоги малозабезпеченим
22 жовтня, 2019 - 10:13

Понад 32 млн грн державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям неправомірно отримано громадянами, які надали недостовірні дані при зверненні за соціальною підтримкою, повідомляє www.msp.gov.ua. Порушення були виявлені під час перевірки отримувачів допомоги в січні 2019 року. Виявлена сума склала 3,5% від виплат допомоги в цьому місяці. Перевірку проведено Мінсоцполітики за сприяння Світового банку.

Найпоширеніші види порушень:

• приховування відомостей про доходи членів сім’ї;

• недекларування транспортних засобів, а також об’єктів нерухомості — квартир, земельних ділянок (у тому числі паїв) — та коштів, отриманих від здачі їх в оренду.

У низці випадків ідеться про суми в тисячі гривень, які були неправомірно отримані за декілька років надання соціальної допомоги. Наразі вирішуються питання про повернення коштів до бюджету, що дасть змогу спрямувати їх на підтримку тих, хто цього справді потребує.

Перевірка тривала з квітня до жовтня 2019 року. У її ході повірялися дані отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з реєстрами державних органів, передусім Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості. Також опрацьовувалися рекомендації, сформовані Мінфіном за результатами верифікації, а саме: перевірялася інформація щодо достовірності наданих документів, одночасного отримання одного виду соціальної допомоги в різних місцях, наявності квартир, будинків, транспортних засобів, земельних ділянок, вартісних покупок тощо. У низці місцевих управлінь соціального захисту таку повномасштабну звірку даних було здійснено вперше.

Підсумовуючи досвід проведених перевірок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у Мінсоцполітики ще раз закликають отримувачів усіх видів соціальної допомоги відповідально декларувати відомості про себе.

Газета: 
Рубрика: