Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Попри вимушені відпустки

Львівські підприємці допомагають місту долати COVID-19
25 березня, 2020 - 19:33
ПОШИТТЯ ЗАХИСНИХ МАСОК У МАЙСТЕРНІ БРЕНДУ «АВІАЦІЯ ГАЛИЧИНИ», ЯКА ПЕРЕНАЛАШТУВАЛА ВИРОБНИЧІ ЛІНІЇ З МОДНОГО ОДЯГУ / ФОТО РЕЙТЕР

У місті Лева до пошиття захисних масок та костюмів долучилися п’ять підприємств. Про це представникам ЗМІ повідомила радниця Львівського міського голови Вікторія ДОВЖИК. І додала, що ситуація загалом складна, позаяк більшість підприємств відправили працівників через карантин у вимушені відпустки. Але директори спромагаються формувати бригади, які здійснюватимуть пошив. «Одними з перших долучилися ТзОВ «Маріо», яке спеціалізується на захисних костюмах, і наш кластер модних індустрій, який об’єднує підприємців, котрі виготовляють одяг і взуття, а саме — підприємства «Самбай», «Жива» та «Юлінде». Крім того, долучається до роботи на користь міста підприємство «Стронг», яке шиє маски», — говорить Вікторія Довжик.

У Львівській міській раді «Дню» розповіли, що більшу частину партій захисних засобів уже оплатили благодійники, і це компанія «Барком», мережа магазинів «Родинна ковбаска», «Форум Львів», «Глобус» та ін.

Допомагають місту в боротьбі з поширенням COVID-19 і власники сімейних компаній «Ензим» та «Кормотех» — Олена і Ростислав Вовк, які за чотири мільйони гривень придбали два апарати штучної вентиляції легень Hamilton C3 (для обласної інфекційної та Восьмої міської лікарень), генератори кисню і кардіомонітори (для госпіталю у Винниках та обласної інфекційної лікарні), 500 експрес-тестів на SARS-CoV-2 (для зазначених медзакладів та лікарні Швидкої медичної допомоги), 10 000 медичних респіраторів і 300 спецкостюмів для медперсоналу. Львівський міський голова Андрій Садовий подякував доброчинцям у відеозверненні в соцмережах.

Провела міська влада й перемовини з компаніями Uklon, Uber i Bolt, які дали згоду на перевезення медиків до лікарень. Зокрема, таксі Uber забезпечуватимуть перевезення персоналу обласної інфекційної лікарні, Bolt — працівників лікарні Швидкої медичної допомоги, а Uklon — лікарів та медсестер дитячої лікарні на вулиці Пилипа Орлика.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ