Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

Посилити пожежну безпеку в готелях

Із 1 жовтня набувають чинності нові будівельні норми
21 серпня, 2019 - 10:09

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновило державні будівельні норми щодо проектування готелів. Зокрема, в нових змінах значно посилено обов’язкові вимоги дотримання пожежної безпеки будівель готелів і запроваджено нові сучасні системи пожежогасіння. Норми вже опубліковані й набирають чинності з 1 жовтня 2019 року, повідомляє www.kmu.gov.ua. «Зокрема, запроваджуємо можливість використання ефективних систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою, а також сучасних систем раннього виявлення загроз і надзвичайних ситуацій», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

Відповідно до нових змін у ДБН, готелі потрібно облаштовувати системами протипожежного захисту згідно з ДБН «Системи протипожежного захисту».

Крім цього, під’їзд пожежних автомашин до будівель готелів слід передбачати згідно з ДБН «Планування і забудова територій». Такий під’їзд має бути забезпечений і до основних евакуаційних виходів та входів, що ведуть до пожежних ліфтів.

У нових змінах у ДБН зберігаються вимоги щодо ступеня вогнестійкості будівель готелів і допустимих при цьому кількості поверхів та площі протипожежних відсіків.

Крім цього, допускається розміщувати готелі на 1—3 поверхах громадських будівель іншого призначення та житлових будинках І—ІІІ ступенів вогнестійкості за умови їх відокремлення в протипожежний відсік та передбачення окремих шляхів евакуації.

Також нагадаємо, що цими ж змінами в готелях рекомендовано влаштовувати вхід лише за безконтактними картками, а в номерах готелів категорії *** та вище — додатково влаштовувати системи охоронної сигналізації.

Газета: 
Рубрика: