У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

Потрібна адресна підтримка

Громадян і організації просять долучатися до допомоги людям з інвалідністю
8 грудня, 2020 - 19:55
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

За даними ВООЗ, в умовах пандемії коронавірусної інфекції більшість випадків інфікування ковідом трапляється у будинках, у яких живуть люди з інвалідністю, в інтернатах тощо. В Україні немає подібної статистики, але раз по раз ми чуємо про спалахи ковіду в інтернатних закладах. Міністерство соціальної політики спільно з громадськими організаціями анонсували створення програми допомоги людям з інвалідністю в умовах поширення ковіду, зокрема, мається на меті залучення коштів неурядових організацій, в тому числі — міжнародних.

У Фонді соціального захисту людей з інвалідністю зазначають, що станом на листопад 2020 року в Україні налічується 2,7 мільйони громадян з інвалідністю. Зокрема, 222 тисячі — з першою групою та 163 тисячі дітей з різними групами. 

— У найближчий час ми плануємо розробити програму Фонду соціального захисту допомоги людям з інвалідністю — не лише для залучення бюджетних коштів, а й від організацій неурядових, зокрема — організацій ООН. Адже часто донори звертають увагу на те, що вони можуть дати кошти, але не існує програми — за якою працюватиме фонд. Тому нам потрібно скоординувати роботу, — сказав голова Фонду соціального захисту інвалідів Євген ЧЕГЛАКОВ.

Заступник міністра Мінсоцполітики Борис ЛЄБЄДЦОВ назвав громадян з інвалідністю особливо вразливими і закликав небайдужих до підтримки таких людей.

— Фізична малорухливість, неможливість піклуватися про себе дає більше ризиків, особливо для тих, хто проживає в будинках соціального забезпечення. Часто вони мають значні перешкоди для здійснення гігієнічних процедур. Дані свідчать, що серед таких людей — найвищий показники поширення ковіду, — сказав Борис Лєбєдцов. — Ми закликаємо усіх долучитися до обговорення найбільш актуальних питань, які необхідно вирішити для посилення захисту осіб з інвалідністю під час пандемії. Йдеться про адресну допомогу, доставку засобів індивідуального захисту, також — про посилення їхніх прав, попередження поширення ковіду у спеціалізованих закладах, надання повноцінних медичних послуг. Адже навіть у нормальних умовах особи з інвалідністю менше мають можливостей для отримання медичних послуг, навчання та працевлаштування.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: