Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

«Позов готовий»

Міністерство юстиції найближчим часом направить до Європейського суду з прав людини комплексний документ щодо незаконного утримання українців в РФ
18 липня, 2018 - 18:46
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу з нагоди відзначення 100-річчя української юстиції, повідомляє Укрінформ.

«Ми відтермінували подачу цього позову, розраховуючи на те, що дипломатичним шляхом вдасться домовитися щодо повернення українців на територію України через дипломатичні канали. Але ми бачимо, що з кожним днем ці шанси зменшуються, тому що держава агресор, її керівництво абсолютно цинічно ставляться до українських громадян. Тому ми після кінцевих консультацій з Міністерством закордонних справ, нашими дипломатами будемо подавати комплексний позов про те, що в Російській федерації відбувається переслідування українських громадян за національною ознакою, і щодо цих громадян не застосовується жодних елементів правосуддя, що їхнє захоплення є ні чим іншим як викрадення і утримання в заручниках на території РФ. Цей позов готовий, залишилося тільки кінцеве рішення, щоб не зашкодити тим українським громадянам, які перебувають в російських тюрмах, а тоді вже подавати до Європейського суду з прав людини», — зазначив Петренко.

Він нагадав, що Україна також подала заяву за спеціальним параграфом регламенту Європейського суду з прав людини щодо зобов’язання Російської Федерації негайно надати інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова і забезпечити до нього доступ лікарів та звільнити його від незаконного утримання. «За нашою інформацією, суд витребував від Російської Федерації об’єктивну і незалежну оцінку медиків щодо стану здоров’я Сенцова. Зараз вони певну інформацію направили, суд її обробляє», — додав міністр.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ