Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Працюватимуть незалежні експерти

2019 року наукові установи почнуть оцінювати за новими правилами
11 січня, 2019 - 11:46

Цьогоріч в Україні розпочнеться оцінювання наукових установ за новими правилами — його проводитимуть незалежні експерти на основі єдиних, прозорих критеріїв, з урахуванням специфіки кожного закладу. Від результатів залежатиме рівень державної підтримки, повідомляє www.kmu.gov.ua.

Старт державній атестації відкриває наказ Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 року № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 року, яким затверджено методику оцінювання, а також положення про експертні групи та експертну комісію. Він діє з 2 січня 2019 року, а оприлюднений 9 січня 2019 року.

«Протягом останніх двох років ми разом із науковою спільнотою провели серйозну підготовчу роботу, щоб із 2019 року розпочалася передбачена законом атестація наукових установ за новими правилами. Зокрема, урядом було затверджено Порядок атестації, в який заклали дві найважливіші речі. Перше — оцінювати результати діяльності установ будуть не Міністерства та Президії академій наук, у підпорядкуванні яких перебувають ці установи, а незалежні експерти. Причому оцінюватимуть на основі прозорих і зрозумілих кількісних показників. Так ми мінімізуємо конфлікт інтересів. Друге — створено основу для того, щоб державна підтримка установи безпосередньо залежала від ефективності її роботи: кращі отримуватимуть більше, а неефективні мають бути реорганізовані чи ліквідовані. Зараз ми затвердили методику, де прописали, як саме має проводитися оцінювання, за якими критеріями, як визначатиметься оцінка та класифікаційна група установи тощо», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments