Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Про подвійні дипломи і не тільки...

Ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки запрошують у Каунас
26 липня, 2016 - 11:33
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, у якому ректор — професор Ігор Коцан, є членом українсько-балтійського консорціуму університетів. Одним з його партнерів є Каунаський університет Вітовта Великого. Волинь і Литву поєднує спільна історія перебування в одному Великому Литовському князівстві, а князь Вітовт збирав у древньому Лучеську відомий з’їзд європейських монархів. Минулої весни у СНУ відбулася міжнародна  наукова конференція «Князь Вітовт Великий: історична постать на тлі епохи», у якій взяли участь науковці з Луцька, Каунаса та Любліна  (Польща).

Запрошення професору Коцану до Каунаса привіз професор одного з литовських університетів Сігітас Даукілас. Виш, у якому він працює, також є партнером Каунаського. Волинян запрошують для розмови про подальшу співпрацю, розвиток спільних проектів. Анна Левчук, проректор СНУ імені Лесі Українки з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами, каже, що готується спільна програма подвійних дипломів для біологів із Каунаським університетом, за їхнього сприяння на Волинь у Маневичі приїжджали гідроархеологи з Клайпеди, допомогали вимірювати човен-довбанку для кращої консервації і показували майстер-класи. У новому навчальному році також планується обмін викладачами. Як сказав під час науково-практичної конференції ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки професор Ігор Коцан, через 600 років Україні доводиться знову мати справу з сусідом-агресором, і нам знову доводиться повертатися до питання об’єднання з сусідами, котрі є нашими партнерами.

Цікаво, що професор Даукілас прибув у  Луцьк на... байку. Саме так нині він подорожує з друзями, пізнаючи інші країни.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: