Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

Проспекту Жукова в Харкові – ні!

Суд скасував рішення міської ради щодо перейменування
10 вересня, 2019 - 18:34

Схоже, антидекомунізацію, започатковану міською радою в Харкові, припинено. Нагадаємо історію справи: 8 травня на сайті міського голови з’явилася петиція щодо перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова, яким він був до декомунізації. 10 травня міський голова Г. Кернес повідомив, що петиція підтримана, невдовзі міська рада 59 голосами ухвалила це рішення («День» №№ 81, 96 і 107 ц. р.). Ми тоді вже наводили думку юристів про невідповідність таких дій влади Харкова Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». В Українському інституті національної пам’яті, а також ряд політсил заявили, що домагатимуться скасування цього одіозного рішення в судовому порядку. І свого домоглися.

Дев’ятого вересня Харківський окружний адміністративний суд оприлюднив рішення за підписом судді О. М. Тітова, в якому ухвалено: «Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, Харківської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Народного депутата України ОСОБА_3, Політичної партії «Демократична сокира», Харківської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» до Харківської міської ради, треті особи: Харківська обласна державна адміністрація, Український інститут національної пам’яті — про визнання протиправним і скасування рішення, — задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати рішення № 1667/19 Харківської міської ради «Про розгляд електронної петиції», ухвалене під час 27-ї сесії VII скликання від 19 червня 2019 року».

Про те, чи будуть у міській раді подавати апеляційну скаргу на рішення суду, на момент підготовки номера відомо не було. Нагадаємо, рішення суду набирає законної сили після закінчення терміну подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ