…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Простір для сильних жінок

Експерти починають цикл зустрічей, де вчать захищатися від насилля
6 жовтня, 2020 - 18:53

Нещодавно у приміщенні культурного центру «Арт Братислава» відбулася перша «Зустріч сильних жінок», де громадська організація «Публічний контроль» закликала не мовчати і об’єднуватись, адже лише разом можна подолати бездіяльність виконавчих органів та байдужість суспільства до проблеми насилля в Україні, котре зараз набирає величезних масштабів. Організатори заходу закликають жінок не мовчати про насилля, не боятися публічно заявляти про порушення законів України, відстоювати права свої та своїх дітей, бути усвідомленими та сильними.

 «До нас звертаються з усієї України, — каже голова громадської організації «Публічний контроль» Анна ЧАЙКОВСЬКА. — Це звичайні жінки, що стали жертвами домашнього насилля або кіднепінгу. Більшість співробітників поліції вважає, що все це сімейні розбірки, але це не так. Порушуються права і свободи жінок та дітей. Закон про домашнє насилля вже прийнято, але поки що лише на папері, і наше завдання примусити цей закон повноцінно працювати. Саме тому ми з нашою командою розпочали активну інформаційно-просвітницьку роботу у публічному просторі. Жінки мають знати свої права і бути захищеними! І ми дуже раді, що до нас приєднуються інші організації та громадські діячі, яким небайдуже майбутнє нашої країни».

Арт-терапія від художньої школи «АРТ ДІМ», карвінг-терапія від «Карвінг студії Наталії Донської», самозахист для жінок від залу єдиноборств Cortez, психологічні консультації від Єлизавети Бобровнікової — це лише невеликий перелік постійних заходів, які вже проводяться за підтримки ГО «Публічний контроль». Приєднатися до проєкту можна на сторінках організації у соціальних мережах.

Неллі ЖОВАНІК
Газета: 
Рубрика: