Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Прищепити захист

Держава передала у регіони понад 39 тисяч доз вакцин проти сказу
18 липня, 2018 - 12:08

Антирабічні вакцини, призначені для профілактики та лікування сказу у дітей та дорослих, були закуплені та доставлені Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за кошти держбюджету України, повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я вакцини вироблені у Франції, мають сертифікат якості GMP та прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перевірити  наявність вакцин у регіонах можна у таблиці, доступній на сайті МОЗ.

У міністерстві нагадують, що сказ є гострою інфекційною хворобою, яка вражає центральну нервову систему. Джерелом вірусу сказу є різні хижі та домашні  тварини. Вірус передається від хворих тварин через укус або ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо, якщо на них є мікротравми. «Тому антирабічну вакцину застосовують для  первинної імунізації людей, які були у контакті або були вкушені скаженими, підозрілими на сказ або невідомими тваринами. Подальша ревакцинація проводиться згідно зі схемою лікувально-профілактичної імунізації», — зазначають на сайті МОЗ.

Крім цього, антирабічною вакциною проводять профілактичну імунізацію людям, робота яких пов’язана з ризиком зараження. Це співробітники лабораторій, які працюють з вуличним вірусом сказу, ветеринари, мисливці, лісники тощо.

Водночас нещодавно в Україні зафіксували четвертий випадок іншої гострої інфекційної хвороби — дифтерії. Такий діагноз поставили 11-річному хлопчику з Чернігівської області. Як повідомив Центр громадського здоров’я, діагноз підтвердили лабораторно. У МОЗ інформують, що лікарі провели протиепідемічні заходи щодо виявлення збудника серед контактних осіб. Усього обстежили 18 людей і у чотирьох членів родини хлопчика виявили клінічні ознаки дифтерії.

У цьому контексті міністерство нагадує, що єдиний захист від дифтерії — вакцинація. Тому там рекомендують якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти хвороби дітям і дорослим за календарем щеплень. У відомстві наголошують, що якісна та безпечна вакцина є у всіх регіонах України і надається безоплатно і дітям, і дорослим. Також в Україні достатньо протидифтерійних сироваток, які при захворюванні необхідно ввести максимально швидко.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ