Всяка денаціоналізація зводиться до поганого виховання, до моральної недуги...
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф

Прискорення е-медицини

У вересні українські науковці долучаться до чергового кластерного проекту європейської програми EUREKA
26 липня, 2018 - 13:36

Як повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки, проект Future eHealth powered by 5G («Майбутня електронна сфера охорони здоров’я на основі технології 5G») спрямований на покращення функціоналу та мобільності електронних медичних сервісів. За 36 місяців співробітники Національного технічного університету «КПІ імені Ігоря Сікорського» разом із колегами з дев’яти країн мають розробити нові сервіси для моніторингу стану здоров’я пацієнтів, спростити опрацювання медичних баз даних тощо. Розглядатимуться і можливості використання в е-медицині 5G — поєднання 4G, Wi-Fi, Bluetooth, міліметрових хвиль та інших технологій бездротового доступу.

Тим часом винахідники з Київського національного університету технологій і дизайну у рамках цієї ж програми разом із румунськими та польськими виробниками займаються розробкою матеріалів, що захищатимуть від надлишкових УФ-променів. З них вони створюватимуть одяг і текстильні захисні екрани.

Раніше у МОН повідомляли, що 5 жовтня відбудеться EUREKA info day. Там учені, бізнесмени і стартапери зможуть дізнатися про види ініціатив, з якими працює команда EUREKA, та критерії відбору. Україна бере участь у цій науково-технічній програмі з 2006 року. Її головна мета — інноваційне співробітництво між науково-дослідними інститутами, університетами та малим і середнім бізнесом. Проекти приймаються постійно у сферах інформаційних технологій і зв’язку, енергетики, транспорту, медицини та біотехнологій, роботизації тощо. За більш ніж десять років українці долучилися до реалізації трьох десятків проектів і вийшли зі своїми розробками на ринки різних країн.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: