Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Присвята полеглим

Забіг у пам’ять загиблих учасників АТО відбудеться у Києві
14 серпня, 2019 - 19:37

Уперше подібний захід відбувся минулого року на ВДНГ із дистанцією 5 кілометрів. Цьогоріч забіг запланований на 25 серпня на Трухановому острові.

Захід має назву: «Шаную воїнів, біжу за героїв України- 2019», тож організатори закликають учасників присвятити забіг якомусь своєму загиблому побратиму, родичу чи знайомому.

Реєстрація учасників триватиме з 8.30 до 9.30, старт о 10-й годині ранку. Барти участь можуть усі охочі. Пропонуються три дистанції: 2,6 та 8 кілометрів. Бігуни рухатимуться однією й тією ж дорогою з урахуванням обраної дистанції. Під час забігу на маршруті будуть наглядачі, які слідкуватимуть за самопочуттям учасників.

Заступник голови правління ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», суддя забігу Тарас КОЗЛИШИН зазначив: «Це не є змагання, звісно, буде фіксуватися час, звісно, ми будемо фіксувати перших трьох переможців у трьох дистанціях. Однак це не є ціль — пробігти першим, є мета привернути увагу суспільства до такої болючої теми, як наші загиблі герої і пам’яті про них. Ми хочемо розвивати наш захід, ми хочемо кожного року поширювати географію нашого заходу, ми хочемо, щоб цей захід став всеукраїнським, щоб рано чи пізно він проходив абсолютно у всіх містах України».

Організатори повідомили, що після забігу усіх учасників буде забезпечено мінімальним сухпайком для відновлення сил, діятиме і польова кухня. Також на заході відбудеться благодійна акція — збиратимуть кошти для двох воїнів, які дістали інвалідність під час бойових дій.

Нагадаємо, на 24 серпня, у День Незалежності, ветеранська спільнота анонсувала Марш захисників України. На пресконференції вони повідомили, що Офіс Президента України не узгодив із ними час та маршрут проведення анонсованого у програмі святкувань маршу. У ходу, організовану ветеранами, вже зареєструвалося кілька тисяч військових, волонтерів та цивільних.

Згодом стало відомо, що команді Президента і ветеранам вдалося домовитися і розвести офіційний та громадський марші. Державні заходи почнуться о 9.30 із загальнонаціональної хвилини мовчання та ста ударів церковного дзвона на честь загиблих. Президент разом із рідними та близькими полеглих і ветеранами мають пройти ходою Хрещатиком і покласти квіти до місця загибелі Героїв Небесної Сотні будуть покладені квіти. У програмі також нагородження успішних українців, музично-хореографічний флешмоб.

Ветеранський Марш Захисників України стартує об 11.00 від Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Майдану. Звідти колона рушить до Михайлівського собору на молебень за загиблими на війні.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: