Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

П’ятий керманич конструкторського бюро

Новим генеральним директором ДП «КБ «Південне» став Олександр Кушнарьов
3 серпня, 2021 - 16:37

Наказом Державного космічного агентства України новим генеральним директором ДП «КБ «Південне» призначено Олександр Кушнарьова – одного з керівників цього всесвітньо відомого ракетно-космічного підприємства. Кушнарьов народився 1964 року на Дніпропетровщині. У 1987-му закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів». Після закінчення ДДУ проходив службу в армії на космодромі Байконур. На державному підприємстві Конструкторське бюро «Південне» працює з липня 1989 року. Пройшов усі службові щаблі від інженера до першого заступника Генерального конструктора - Генерального директора з системного проектування.

З 13 січня по 29 липня 2021 року тимчасово виконував обов’язки Гендиректора КБ «Південне». За 67-річну історію ракетно-космічного КБ «Південне» було всього чотири керівники: М.К. Янгель (1954-1971), В.Ф. Уткін (1971-1990), С.М. Конюхов (1991-2010) та О.В. Дегтярев (2010-2020).

Напередодні 30-річчя незалежності України КБ «Південне» працює над реалізацією важливого проєкту – уперше за десять років збираються запустити в космос український супутник Січ 2.30. Доставити його на навколоземну орбіту до кінця нинішнього року має космічна компанія SpaceX Ілона Маска. Новий український супутник буде вести дистанційне зондування Землі з космосу в інтересах національної безпеки та оборони, а також відстежувати надзвичайні ситуації та проводити екологічний моніторинг.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: