Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Пилип Iллєнко написав заяву...

Залишається сподіватися, що новий голова Державного агентства України з питань кіна буде не менш продуктивним
20 серпня, 2019 - 19:06

Заяву про відставку чиновник опублікував на своєму youtube-каналі. Зокрема, Пилип Юрійович зазначив: «Все має свій початок і своє завершення. Я завжди ставився до посади як до інструменту для досягнення своєї мети — навіть не мети, а мрії — відродження українського кіно. Будь-який інструмент потрібен лише для певної роботи в певний момент. Мрія здійснилася, і моя місія на посаді голови Державного агентства України з питань кіно завершена... Це були фантастичні, драматичні, складні й цікаві п’ять років боротьби і перемог. Ми пройшли карколомний шлях від повного колапсу кіноіндустрії 2014 року до найкращих показників розвитку галузі за всі роки незалежності. Я не хочу перетворювати боротьбу за це крісло на трилер з елементами складнопостановочного екшену, це точно не принесе користі індустрії. Тому сьогодні я написав прем’єр-міністрові заяву про звільнення за власним бажанням».

Пилип Іллєнко, хоч і був сином кінорежисера Юрія Іллєнка та актриси Людмили Єфименко, спочатку не мав професійного стосунку до кінематографа. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т. Шевченка (1999) з кваліфікацією магістра міжнародного права і перекладача англійської мови. Професійно займався юриспруденцією, працював у департаменті міжнародного права Міністерства юстиції України, в Апараті Верховної Ради України, в «УТЕЛ» — дочірньому підприємстві ВАТ «Укртелеком». Кінопродюсерську діяльність розпочав 2007-го, зокрема, координував роботу кінофестивалю «Відкрита ніч». Є продюсером художніх фільмів «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» (режисер Юрій Іллєнко, 2010) і «Толока» (2014, у виробництві, режисер Михайло Іллєнко). Встиг попрацювати депутатом міської ради м. Українка Обухівського району Київської області (2010).

Звісно, в діяльності Пилипа Іллєнка були суперечливі моменти: не завжди прозорі рішення щодо фінансування тих чи тих фільмів, колапс окремих проектів, конфлікти з помітними режисерами, участь у парламентських виборах від праворадикальної партії «Свобода».

Та все ж саме на період його керування Держкіном припадає безумовний розквіт національної кінематографії. Була налагоджена система експертних пітчингів, завдяки якій режисери і продюсери почали отримувати стабільне фінансування. Це, у свою чергу, призвело до відродження виробництва, тож нині 25—30 прем’єр українських фільмів на рік — цілком реально. Був пролобійований та ухвалений надзвичайно прогресивний закон про підтримку кінематографа. Кількість швидко перейшла в якість: українські картини тепер є регулярними учасниками та призерами фестивалів рівня Канн і Венеції.

Залишається тільки сподіватися, що наступник Іллєнка на посаді буде не менш продуктивним і, що важливо, працюватиме на благо всієї галузі, а не лише її окремих представників.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: