Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

«Розумний» термометр

У холі Вінницької міськради встановили смарт-камеру, яка виявляє хворого і нагадує відвідувачам про маску
27 жовтня, 2020 - 18:44

SmartCam — так називається прилад, який здатен на відстані вимірювати температуру тіла людини, вказувати на неправильне носіння маски і сигналізувати у випадку виявлення хворого. Його встановили у холі міської ради для температурного скринінгу співробітників та відвідувачів. Прилад виводить температурні показники на екран, а у випадку виявлення підвищеної температури тіла починає «пищати», допоки хворий не покине приміщення. Як розповідає чергова медсестра Алла ЯЩУК, обладнання дозволяє одночасно вимірювати температуру великій кількості людей, не зупиняючи їх, а отже, не створюючи скупчення відвідувачів у приміщенні.

«Користь від використання такого пристрою особливо відчутна зранку, коли люди йдуть на роботу та у справах, а це великий потік. І ми не завжди встигаємо кожному виміряти температуру, — зауважила Алла Ящук. — Тепер маємо такого помічника. Камера здатна фіксувати до 30 осіб в кадрі і за секунду виміряти температуру у тіла людини. А ще нагадує відвідувачам про обов’язкове носіння маски».

Обладнання для проведення температурного скринінгу встановлювало КП «Вінницький інформаційний центр», яке займається розміщенням камер для фіксації порушення правил дорожнього руху, що підключені до мережі «Безпечне місто». Смарт-камеру місто отримало для тестування, тому поки що безоплатно. Орієнтовна її вартість становить понад 3 тисячі євро. Якщо тестування пройде успішно, подібні «розумні» термометри можуть встановити у навчальних закладах міста. 

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День», фото авторки
Газета: 
Рубрика: