Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Щеплення — безоплатно

Робитимуть приватні медзаклади та лікарі — ФОП, які уклали договір з Національною службою здоров’я України
24 квітня, 2019 - 11:19

На початку літа приватні медзаклади, лікарі — ФОП, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), отримають вакцини за національним Календарем щеплень, закуплені за кошти держбюджету. Окремі вакцини стануть доступні і в приватних пологових будинках, повідомляє www.kmu.gov.ua. Це регламентовано наказом «Про затвердження Порядку розподілу та передачі імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень» №473 від 27.02.2019.

Тепер розподіл закуплених державою вакцин здійснюватиметься за принципом «за дитиною», а не «за закладом», як це було досі. Щоби безоплатно вакцинуватися за національним Календарем щеплень у приватній клініці чи у лікаря — ФОП, дитина або доросла особа мають підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Це можна зробити лише в тих приватних закладах, які уклали договір з Національною службою здоров’я України. Перелік закладів — за посиланням: nszu.gov.ua/gromadyanam/elektronna-karta-misc-nadannya-pmd

У приватних пологових будинках та неонатологічних центрах також будуть доступні для новонароджених дітей вакцини БЦЖ і для профілактики гепатиту В. Для отримання цих вакцин у зазначених закладах декларація з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами не потрібна.

Отже, в яких приватних медзакладах можна буде безоплатно вакцинуватися:

•  у приватних клініках, які уклали договір з Національною службою здоров’я України;

•  у сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів, які мають власну практику (лікарі — ФОП) і співпрацюють з НСЗУ;

•  у приватних пологових будинках та неонатологічних центрах.

Газета: 
Рубрика: