Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Щоб сприяти розвитку сімейних форм навчання

уряд збільшив виплати на дітей-сиріт
5 лютого, 2020 - 18:21

Міністерство соціальної політики є координатором реалізації на національному рівні стратегії деінституалізації, яка має скоротити кількість дітей-сиріт в інтернатах, а також спрямована на підтримку сім’ї, створення умов для виховання дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного. Однією із вагомих складових діяльності в цьому напрямку є посилення фінансової підтримки інтересів сімей із дітьми. Про це заявила міністр соціальної політики України Юлія СОКОЛОВСЬКА, інформує www.kmu.gov.ua.

«Уже з 2020 року збільшено виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях і в сім’ях патронатних вихователів, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів. В абсолютних цифрах це збільшення виплат мінімум на 1100 грн на місяць. У випадках стосовно дітей з інвалідністю збільшення становить від 2 до 3,5 прожиткових мінімумів, що дорівнює майже 3 тис. грн на місяць», — відзначила Соколовська.

Крім того, як додала очільниця міністерства, 2020 року уряд збільшив також розмір грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам із 70% до 100% від прожиткового мінімуму. «У грошовому еквіваленті це додатково 630 грн на місяць», — наголосила міністр соціальної політики.

За словами Юлії Соколовської, також значна увага приділяється програмам забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб із їх числа. «Зокрема, минулого року завдяки спільним зусиллям уряду й місцевої влади ми закупили майже вдвічі більше житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Якщо 2018 року було придбано 829 квартир, то 2019-го нам вдалося цей показник збільшити до 1971 квартири», — резюмувала міністерка.

Газета: 
Рубрика: