Дітей потрібно виховувати на ідеалах, свідомо перебільшуючи чесноти людини. Якщо цього не робити, то продукт виховання - дорослі - будуть гірші. Суспільство вимагає включення в поняття "себе" ще й інших людей
Микола Амосов, український учений-медик, торакальний хірург, кібернетик, письменник

«Скоропадський повернувся до Вінниці через 100 років»

У місті за участі Лариси Івшиної представили бестселер «AVE...»
23 травня, 2019 - 19:08

«Павло Скоропадський мав безпосередній стосунок до порятунку Вінниці, адже в листопаді-грудні 1917 року він урятував місто від інспірованого повстання більшовиків. Крім цього, існують прекрасні спогади про його присутність на залізничному вокзалі в Новорічно-Різдвяні дні наприкінці грудня на початку січня 1917—1918 років. І сьогодні, через сто років, Скоропадський повернувся до Вінниці, і це теж, вочевидь, знакова подія для нашого міста. Згадується, коли у Вінниці працювала комісія з декомунізації, одна з думок полягала в тому, що у місті має бути вулиця, названа на честь Павла Скоропадського. І ця ідея була реалізована, бо він — одна з тих постатей, які заслуговують на велику вдячність», — зазначає директор Центру історії Вінниці Олександр ФЕДОРИШЕН, який власне і запросив головного редактора газети «День» приїхати до Вінниці і представити книгу «AVE. До століття Гетьманату Павла Скоропадського» — не лише про історію, а й про пекучі проблеми сьогодення. Адже й ті виклики, що 100 років тому постали перед Українською державою Гетьмана Скоропадського, і ті здобутки та успіхи, що їх досяг Гетьман лише за сім з половиною місяців правління, і його прорахунки та невдачі — це все має прямий стосунок до сучасної України, зауважила під час свого вступного слова головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА.

«Книга «AVE...» — це вершинна нота у симфонічній проекції Бібліотеки газети «День» Україна Incognita». Вона показує нам події столітньої давнини, але на сьогодні надзвичайно актуально пам’ятати і знати історію про те, як псевдонародники, ідеологія яких і досі живе, бо вона проста й популярна, в конфлікті з мілітарністю й аристократизмом завалили Українську державу Гетьмана Скоропадського і відкрили ворота більшовизму. Після чого, як ви знаєте, відбулися численні, біблійного розмаху трагедії свідомості, які ще досі не подолані. І наприклад, ізраїльтяни, до яких ми часто звертаємося за військовим досвідом, хоча наші солдати і наші генерали також уміють воювати, — мають уміння після трагедії виховувати покоління з цінністю держави. Нам варто переймати їхній досвід. Адже цього у нас не вистачає, бо немає правильного прочитання своєї історії. І ось ці супернеобхідні для виживання знання зібрані у наших книгах. І мене дуже радує, що Вінниця проявляє не імпульсивну зацікавленість нашими проектами, а стабільну. Очевидно, не лише через те, що міський голова — історик, а й через те, що він розуміє значимість історичного перенавчання не шкіл, а вчителів. І якщо навчання дітей, то найперше дорослих, щоб вони вміли передумувати свою історію».

Вітаючи головного редактора газети «День» у Вінниці, заступник міського голови Галина ЯКУБОВИЧ нагадала, що від сьогодні усі вінничани мають можливість познайомитеся з представленою книгою в найближчій до свого будинку бібліотеці. Адже напередодні місто придбало її для всіх закладів Централізованої бібліотечної системи.

«Позаторік завдяки співпраці з газетою «День» вдалося поповнили якісною та актуальною історичною літературою шкільні бібліотеки. Торік місто придбало книжкові комплекти для бібліотек і цього року продовжило цю традицію, адже відчуваємо запит від вінничан, котрі дедалі більше цікавляться сучасними історичними книгами, які відображають реальну картину минулого, а не вигадану, — зауважила Галина Якубович. — Цього року ми знову робимо чергову інвестицію в культурне та інтелектуальне зростання вінничан — це нові комплекти видань, які замовили для всіх міських бібліотек. Одна із цих книг — «Повернення в Царгород», яка має символічне та глибоке значення для сьогоднішнього часу, і представлена сьогодні «AVE...», яка закликає до роздумів про відповідальність народу й еліти за долю країни».

На представлення книги, яка відбулася в молодіжному центрі «Квадрат», завітали викладачі, студенти, письменники та громадські активісти, симпатики й шанувальники газети, яка в найвідданіших уже давно асоціюється не просто з засобом масової інформації, а інтелектуальною зброєю в часи інформаційної війни. Вони буквально засипали Ларису Івшину запитаннями, які подекуди не стосувалися книги, бо нечасто у Вінниці можна «упіймати» всебічно розвинуту пасіонарну особистість, яка готова більше віддавити, аніж брати. А потім щедро ділилися своїми враження від побаченого й почутого, навіть дарували подарунки. Але про це читайте уже в одному з наступних номерів «Дня».

Тим часом нагадаємо, що придбати книги «Дня» і, зокрема, «AVE. До століття Гетьманату Павла Скоропадського» можна в мережах книгарень, магазині на сайті газети чи зателефонувавши до відділу реалізації: (044) 303 96 23.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця, фото Сергія ОЛІЙНИКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ