Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

«Спроба обмежити мою діяльність на міжнародному рівні»

Член меджлісу Ескендер Барієв прокоментував рішення окупаційного суду про свій розшук
15 лютого, 2019 - 11:42
ФОТО HROMADSKE.UA

Окупаційна влада оголосила у міжнародний розшук члена меджлісу кримськотатарського народу, активіста міжнародного руху #LibertaCrimea, голову Кримськотатарського ресурсного центру Ескендера Барієва. Про це стало відомо з постанови Верховного «суду» Криму від 29 січня 2019 року. Щодо нього порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ, а саме «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням засобів масової інформації. Постановою Київського районного «суду» Сімферополя від 24 грудня 2018 року Ескендеру Барієву обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном у два місяці з моменту екстрадиції на територію РФ або з моменту затримання на території Росії.

«Важлива компетентна оцінка ситуації Україною. Я буду далі продовжувати боротьбу як на процесуальному рівні, тобто подавати касаційну скаргу до Верховного суду РФ і в міжнародні суди, так і проводити публічні ненасильницькі акції для інформування міжнародної громадськості про свавілля, що чинить російська окупаційна влада щодо корінного кримськотатарського народу», — заявив Ескендер Барієв під час прес-конференції в Києві.

Крім того, Барієв зазначає, що дії окупантів мають на меті його дискредитацію: «Зараз я номінуюся меджлісом кримськотатарського народу в члени постійного форуму ООН з питань корінних народів. Річ у тому, що в історії форуму з питань корінних народів ніколи не було, щоб там був представлений кримський татарин. І не було жодного випадку, щоб там був представлений громадянин України. Завжди східний регіон старалася контролювати РФ, і під виглядом представника корінних народів делегувала працівників МЗС РФ або працівників ФСБ. У мене великі шанси бути обраним членом постійного форуму ООН з питань корінних народів. Але щоб зірвати цей шанс, РФ намагається дискредитувати моє ім’я, зробивши з мене злочинця, і це може негативно вплинути».

Ескендер Барієв також наголосив на тому, що компетентним органам варто звернути увагу на дії окупантів і посприяти тому, щоб громадянин України, представник корінного народу, був задіяний у форумі з питань корінних народів задля ведення правозахисної діяльності.

Михайло ПИЛИПЧУК
Газета: 
Рубрика: