Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Символ Дніпра — стара мерія

Вийшло нове краєзнавче видання, що може слугувати путівником
20 січня, 2022 - 19:19

У Музеї історії Дніпра презентували нову книгу краєзнавців Валентини Лазебник та Валентина Старостіна «Символ міста. Міський будинок». Видання присвячено визначній будівлі міста, розташованої по проспекту Дмитра Яворницького, 47, а також історії розвитку місцевого самоврядування. До революції у цьому будинку з розкішними інтер’єрами та годинником на фронтоні, знаходилась міська дума Катеринослава, а потім Дніпропетровська міськрада. Серед містян історичну будівлю в центрі Дніпра досі називають «старою мерію». Зараз тут розташовано Дніпровський коледж культури та мистецтв. «Такої книги про цю будівлю й взагалі про історію місцевого самоврядування ще не було. Завдяки цьому виданню ми зможемо зберегти нашу спадщину. Книга буде цікава як для містян, так і туристів», — наголосила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія ЛИШТВА.

Інформацію про історію місцевого самоврядування у Дніпрі збирали роками, адже під час Другої світової війни майже всі матеріали ХІХ сторіччя вивезли. «Шукали біографії людей, портрети. Вдалося зібрати зображення міських голів й так званих «гласних» міської думи. Також тут описано, як змінювалася система виборів у 20-х роках XX століття тощо. Зараз люди, які зробили величезний внесок у розвиток місцевого самоврядування нашого міста, знову повертаються на сторінки нашої історії», — зауважила співавторка книги та почесна громадянка міста Валентина ЛАЗЕБНИК.

«Багато уваги приділили дослідженню будівлі, щоб під час реставрації відновити цю пам’ятку так, як вона виглядала раніше. Також наголошу, що під час дослідження виявили — кабінет міського голови та приймальня одразу поєднувалися із залою засідань», — розповідає співавтор книги краєзнавець Валентин СТАРОСТІН.

Також книгу можна використовувати як путівник. «Ми спеціально робили зображення доступними для всіх, щоб можна було як проводити екскурсії, так і просто охочим прогулятися, лишень тримаючи у руках книгу. До того ж почитати, що відбувалося. Ми робили навіть дуже точні зображення за старими кресленнями», — пояснює дизайнер видання Михайло Кислов.

Нове видання безперечно буде цікавим не тільки для знавців історії міста, але й широкого кола містян. Примірники книги, як розповідають її автори, будуть розповсюджувати безкоштовно дві міські установи — Туристичний інформаційний центр (пл. Героїв Майдану, 1) та Музей історії Дніпра (вул. Воскресенська, 14).

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, ілюстрація надана пресслужбою
Газета: 
Рубрика: