Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

Тарифний цирк

Депутати Херсонської міської ради скасували рішення виконкому про підняття ціни на проїзд у маршрутках і тролейбусах. Хто за це заплатить?
20 жовтня, 2017 - 13:16

Сьогодні, 20 жовтня, у ході пленарного засідання сесії Херсонської міської ради депутати проголосували за скасування нещодавнього рішення виконкому про підняття тарифу на проїзд у міських автобусах загального користування з 3 до 5 гривень, а також за скасування рішення виконкому, прийняте у лютому 2017 року, про підняття ціни проїзду у тролейбусах із 1.25 до 2.50 грн. Голосування проходило поіменно. «За» висловились 42 депутати із 54.

Резонансному голосуванню передував пікет під міською радою проти підняття тарифу на проїзд. Людей збирала політична партія «Опозиційний блок» та громадські активісти, які боряться за справедливий тариф і високу якість надання транспортних послуг перевізниками.

Нагадаємо, «День» з початку року слідкує за тарифними баталіями у Херсоні, які поступово перетворюються у тарифний цирк. Виконком приймає рішення – депутати його відміняють. Сьогодні це вже другий такий випадок. Сам же транспортний конфлікт триває у місті з початку 2017 року. 10 лютого міськвиконком прийняв рішення про підняття тарифу на проїзд «у робочому порядку», тобто без публічного засідання, шляхом збору особистих підписів членів виконкому.

Опозиційні сили у міськраді заявили про боротьбу за скасування цього рішення. Тариф лишився на рівні 3 гривень після того, як народний депутат України від «Батьківщини», екс-губернатор Херсонщини Юрій Одарченко оскаржив рішення виконкому в суді, де вимагав визнати його незаконним. Херсонський міський суд призупинив рішення виконкому до винесення рішення по суті. У відповідь міський голова подав апеляцію до Одеського апеляційного суду, але одеський суд залишив рішення херсонського без змін. Після цього депутати міської ради теж проголосували за визнання рішення виконкому незаконним.

Але вже у серпні цього року Херсонський міський суд задовольнив позов фірми-автоперевізника «Корнет-Стиль», визнав рішення Херсонської міськради щодо скасування рішення міськвиконкому про підвищення плати за проїзд незаконним і скасував його.

Нещодавно ми писали, що перевізники і міська влада, здавалося, домовилися про підняття тарифу на проїзд у маршрутках до 5 грн при низці виконання перевізниками певних умови договорів (дотримання графіків та розкладів руху, відповідність наявного рухомого складу, зазначеного в додатках до договорів, належного технічного та санітарного стану, інформаційного забезпечення рухомого складу, вимог до роботи водія тощо). Однак останнє рішення міської ради знову перевертає все з ніг на голову, адже з 16 жовтня городяни користуються маршрутками за 5 грн. Крім того, наразі незрозуміло до чого призведе здешевлення вдвічі вартості проїзду в тролейбусах: з 2.50 до 1.25 грн. Скоріше за все, варто очікувати чергових страйків перевізників, але тепер уже разом із працівниками «Херсонелектротрансу».

В даному випадку схоже на те, що депутати загралися в популізм. При об’єктивних проблемах із транспортом у Херсоні (з тим же графіком руху, технічним і санітарним станом автобусів), очікувати на якість перевезення без додаткового фінансування галузі – вкрай складно. Попередня угода міського управління транспорту і перевізників про «рух назустріч», тобто підняття тарифу і покращення якості послуги, давав сподівання на чесну гру з обох сторін. Однак депутати міської ради, ставлячи один одному політичні барикади, водночас поставили їх і мешканцям Херсона.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон. Фото Сергія НІКІТЕНКА
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments