Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Тарифи знизять, але не всім

«Херсонська ТЕЦ» не долучиться до урядової ініціативи зі зменшення оплати за опалення
14 січня, 2020 - 11:31

«АТ «Херсонська ТЕЦ» не здійснюватиме коригування нарахувань за теплову енергію та послуги з централізованого опалення (у бік зменшення) для категорії споживачів «Населення» у зв’язку з тим, що тарифи підприємства було сформовано 2016 року і затверджено Постановою НКРЕ КП № 965 від 9 червня 2016 року», — ідеться у заяві на сайті підприємства.

У ТЕЦ також додають, що зазначений тариф не змінювався з 2016 року і є чинним на сьогодні. «Відсоток відшкодування за цим тарифом середньої фактичної собівартості послуг за 2019 рік становить 66,0%, що означає, що тарифи не є економічно обґрунтованими», — коментують у ТЕЦ.

Таку заяву в ТЕЦ опублікували у зв’язку з ухваленням постанови Кабміну від 24.12.2019 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу».

Згідно з постановою, теплопостачальна організація може зменшити тариф за опалення, якщо «ціна придбаного газу є нижчою від ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що врахована у структурі тарифів на теплову енергію, встановлених уповноваженими органами».

24 грудня, за підсумками засідання Ради розвитку громад і територій, прем’єрміністр Олексій ГОНЧАРУК повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє зменшити суму в платіжці за тепло до 30%. 29 грудня Гончарук заявив, що до урядової ініціативи щодо зниження тарифів на тепло уже долучилися 20 міст, серед яких і Херсон. «Це означає, що місцева влада вже ухвалила рішення про коригування тарифів на тепло. Тобто жителі цих міст отримають зменшену комунальну платіжку за тепло», — написав Гончарук на своїй сторінці у Facebook.

Разом з тим, інша херсонська теплопостачальна компанія — «Херсонтеплоенерго» таки перегляне тарифи на тепло в бік зменшення, а нові «платіжки» зі зниженим тарифом люди отримають у січні.

«Теплопідприємство знизить тариф на опалення, але не на максимальні 30%. Адже це економічно неможливо, тому що минулого року в грудні затвердили тариф на опалення вже на 15% нижчим від економічно обґрунтованого», — заявили в «Херсонтеплоенерго».

«Херсонська ТЕЦ та МКП «Херсонтеплоенерго» є найбільшими теплопостачальниками в Херсоні. Майже у рівній кількості підприємства обслуговують понад 90% житлових будинків та об’єктів соціальної сфери міста.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: