Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

«Тонкі налаштування» Луцька

Новий «Маршрут №1» занурює в незвідане минуле і показує непересічну сучасність центру Волині
3 вересня, 2019 - 17:19

«Луцьк переповнений скарбами. Але це скарби, доступні не для всіх. А лише для тих, хто має хорошу пам’ять, тримає в серці вдячність і має відчуття відкритості до нового. Луцьк зберіг у собі тисячолітні нагадування, але це тонкий світ. Якщо, скажімо, у Львові культура, яка залишилася, дуже зрима, то в Луцьку вона виглядає дуже делікатно, ледь-ледь нагадує про себе. Але є. Я б сказала, що Луцьк скромний, але сильний. В усіх проявах. Це така простота, яку потрібно розгадувати. Непроста простота в ньому є. І хороші, благородні риси. Тож якщо до цього Луцьк не був аж таким розкрученим туристично, то від цього гірше хіба що тим, хто там не був...» — пише у своїй традиційній колонці головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА.

Велику увагу команда «Маршруту №1» в цьому випуску присвятила знаковій перед’ювілейній даті — 590-й річниці з’їзду європейських монархів у древньому Лучеську. Читачі дізнаються не тільки цікаві деталі перебування високих осіб у старовинному місті і чому з’їзд був європейською подією, а й те, що про нього є зафіксованим фактом, а що — здогадом, не вартим довіри.

«Щоби Луцьк сподобався туристам, він має сподобатися лучанам», — переконаний виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій ПУСТОВІТ. «Маршрут №1» розповість і про світові шедеври Художнього музею Луцька, який є одним із найвідвідуваніших туристичних об’єктів Волині, і про врятовану історію в Музеї волинської ікони. Саме тут зберігається чудотворна Холмська ікона Богоматері — одна із чотирьох апостольських. І звісно, представимо у випуску унікальну архітектуру та фестивальні принади міста для мандрівників. Але ми покажемо і «особистий» Луцьк його творчих мешканців — зокрема авторки неологізму «Луцько», поетеси Ольги Ольхової та проректорки СНУ імені Лесі Українки, блогерки «Дня», громадської активістки Анни Данильчук.

Про це та багато іншого ви зможете прочитати, придбавши випуск «Маршрут №1. Луцьк» у кіосках преси уже цієї п’ятниці. Або ж — просто зараз замовляйте його в магазині на сайті «Дня» чи за телефоном відділу реалізації: (044) 303 96 23.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: