Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Торговий центр на... воді

Інвестор почав будівельні роботи на столичному озері Вирлиця — без обов’язкової оцінки впливу на довкілля
15 квітня, 2021 - 20:45
ФОТО З «ФБ»-СТОРІНКИ МИХАЙЛА ПОГРЕБИНСЬКОГО

«У цій частині розташована багатотисячна колонія мартинів і місця масового гніздування багатьох інших птахів. Схоже, що їх зібралися заживо поховати просто на гніздах», — каже киянин, захисник Осокорківських луків Михайло Петелицький. У даному разі він зазначає про ризики для озера Вирлиця та її прибережної смуги, що поросла комишами і стала ідеальним місцем для гніздування птахів. Саме тут нещодавно з’явився будівельний паркан та заїхала техніка. ТОВ «Мрія-Інвест» планує звести торгово-розважальний центр з офісними приміщеннями, паркінгом та гостьовою стоянкою у складі багатофункціонального комплексу та благоустрою прибережно-захисної смуги озера по проспекту Бажана та вулиці Ревуцького в районі озера Вирлиця.

«Забудовник не провів оцінку впливу на довкілля, але почав підготовчі роботи. Ні паспорта об’єкту, нічого ми поки не побачили», — заявив представник комітету протидії незаконним  забудовам Андрій Бобровський. Ідеться про територію на понад 30 гектарів, оскільки будівництво зачіпає прибережну смугу водойми, проєкт мусить проходити обов’язкову процедуру ОВД — з оцінками усіх ризиків для природи та з резюме, чи допустима планована діяльність. У висновку ОВД від управління екології та природних ресурсів КМДА зазначено, що мерія вважає допустимою діяльність, якщо буде здійснено додаткову оцінку впливу на довкілля, бо багато питань про вплив саме на природне середовище, водні ресурси тощо — у звіті не з’ясовані.

Ще один фактор, котрий мав би стати на заваді будівництву, це претензії міської прокуратури до інвестора. Так, у 2013-2014 роках прокуратура мала претензії до Київради з приводу того, як саме інвестор отримав землю під будівництво. Навесні 2013 року прокуратура Києва подавала до Господарського суду позов до Київради і ТОВ «Мрія-Інвест» про визнання незаконними та скасування рішень про оренду землі від 2005 та 2012 років. Прокуратура нарікала на те, що Київрада порушила порядок встановлення та зміни цільового призначення ділянки при оренді ділянки. Однак суд відмовив прокуратурі. А у 2017 році почалася ціла низка судових розглядів, які стосувалися виконання інвестором своїх зобов’язань. Йдеться про сплату пайових внесків на суму понад 124 мільйони гривень. Розгляди тривають досі.

Крім того, за генеральним планом-2020, котрий досі лишається чинним, це все територія зелених насаджень. «А реальність така, що в столиці держави ніхто не може зупинити будівництво монстра, гігантського ТРЦ, із знищенням прибережно-захисної смуги озера Вирлиця та, фактично, земель водного фонду — адже територія, що буде забудована, це територія водно-болотних угідь та водойм, — наголошує у Facebook голова громадської організації «Екозагін» Михайло ПОГРЕБИСЬКИЙ. — Забудовник вирішив забити на всі вимоги Закону — і активно проводить підготовчі роботи, загородивши ділянку парканом! А поліція Дарницького району не порушує кримінальне провадження за статтею 236 ККУ «Порушення правил екологічної безпеки», хоча отримувала відповідні звернення з чітким фактажем».

«День» буде стежити за розвитком подій.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: