Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

Тривожна нота

Чи можуть події Євробачення-2017 відбуватися на території Софії Київської? Неля КУКОВАЛЬСЬКА: «Я їм чітко сказала, що ніякої музики, танців, гучних виступів тут бути не може!»
21 вересня, 2016 - 19:11
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Днями відбулася робоча зустріч представників Європейської мовної спілки, мовника-організатора Національної телекомпанії України, Київської міської державної адміністрації та Стокгольма (місце, що приймало конкурс торік), на якій обговорили, як у Києві навесні 2017 року пройде офіційне відкриття Євробачення.

По підсумках на сайті телеканалу UA:Перший повідомили, що церемонію відкриття планують провести на території Національного заповідника «Софія Київська». На сайті цитують заступника голови КМДА Олексія Резнікова: «Софія Київська зараз не діє як храм — це музей. Тому ми не порушимо жодних релігійних почуттів вірян». Олексій Резніков додав, що на Софійській площі встановлять екрани, на яких транслюватиметься церемонія.

На сайті UA:Першого пояснюють, що церемонія відкриття — це подія, яка зазвичай проходить за шість днів до фіналу Євробачення, всіх учасників вітають організатори та перші особи міста, що приймає конкурс. Потім делегації відправляються до Євроклубу на офіційну вечірку з нагоди відкриття (тут, на щастя, планують обійтися без пам’яток ЮНЕСКО, цю локацію хочуть розташувати на території конгресно-виставкового центру «Парковий»).

Церемонії відкриття передує медіаподія під назвою «Червона доріжка», на яку зберуться делегації всіх країн-учасниць пісенного конкурсу, преса та фанати. Її планують провести на Софійській площі.

Хоча конкретики поки дуже мало, новина викликає тривогу. Наскільки безпечно для Софії проведення таких заходів? І наскільки сумісна святиня з подіями розважального конкурсу? Для порівняння: церемонія відкриття Євробачення-2016 відбувалася у стокгольмській ратуші. Церемонія відкриття Євробачення-2015 у Відні також відбувалася в ратуші.

Генеральний директор Національного заповіднику «Софія Київська» Неля Куковальська коментує: «До нас приїжджали представники оргкомітету конкурсу, походили по території заповідника, подивилися. Я їм чітко сказала: жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може! Мені здається, що йдеться про закритий VIP-прийом для невеликої кількості людей — це все, що може тут бути. Собор не буде задіяний для цього. Йшлося тільки про територію заповідника, і то подія має тривати недовго — годину чи півтори. Але жодного документа, що регламентує сценарій, я не бачила. Гадаю, організатори і самі ще не виробили його для себе. Втім, не думаю, що тут буде щось спонтанне, що виходить за межі пам’яткоохоронних вимог. Поки немає документів — немає про що говорити. Цієї п’ятниці я зустрічатимуся з Діаною Поповою (директор департаменту культури КМДА.          — Авт.) і спробую прояснити це питання. Якщо плануватиметься щось, що хоч трохи шкодитиме пам’яткам або території, я перша стоятиму на захисті Софії».

«День» стежитиме за перебігом ситуації.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: