Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Тваринам теж потрібен вихідний

Народних депутатів закликають підтриматизаконопроект, який запровадить європейські зоозахисні норми
7 лютого, 2018 - 18:30
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики рекомендує парламенту прийняти комплексний законопроект №6598, який імплементує в українське законодавче поле норми міжнародних конвенцій про захист прав тварин.

Документ несе безпрецедентну кількість правок —  65 — до дев’яти чинних законів України. Він передбачає заборону вбивати бездомних і домашніх тварин, заборону евтаназії як методу регулювання популяції, гуманні норми утримання сільськогосподарських тварин, введення поняття вихідного для тварин, які утримуються в цирку, обов’язкову експертизу трупу тварини у випадку насильницької смерті тощо. Його авторами стали представники влади, громадських і міжнародних партнерських організацій.

«Ключовими моментами цього законопроекту ми посилюємо відповідальність за жорстоке поводження, — акцентує Марина СУРКОВА, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України. — Так, улітку 2017 року у Верховній Раді проголосували законопроект про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, але він зачепив лише ті частини Кримінального кодексу України, в яких йдеться про обтяжуючі обставини. Ми змінили норму, і якщо наш законопроект підтримають, перша частина статті 299 Кримінального кодексу, що стосується жорстокого поводження з тваринами, передбачатиме два-три роки ув’язнення без умовних строків. Також ми забороняємо евтаназію — як метод регулювання чисельності безпритульних тварин. У законодавстві є шпаринки, які використовують «чорні» комунальники для масового умертвіння тварин. Ми прописуємо чіткий перелік підстав для умертвіння безпритульних тварин — лише за медичними показниками».

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Також відповідно до цієї законодавчої ініціативи кожну безпритульну тварину будуть обліковувати, кліпсувати, вакцинувати та стерилізувати.

«Законопроект розроблявся і доопрацьовувався протягом дев’яти місяців, — розповідає народний депутат Павло ДЗЮБЛИК. — У нас дуже великий авторський колектив, а кінцевий варіант влаштовує майже всіх. На останньому засіданні комітету його члени одностайно підтримали законопроект №6598. Сподіваємося, депутати підтримають його і в першому читанні».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ