Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Тваринам теж потрібен вихідний

Народних депутатів закликають підтриматизаконопроект, який запровадить європейські зоозахисні норми
7 лютого, 2018 - 18:30
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики рекомендує парламенту прийняти комплексний законопроект №6598, який імплементує в українське законодавче поле норми міжнародних конвенцій про захист прав тварин.

Документ несе безпрецедентну кількість правок —  65 — до дев’яти чинних законів України. Він передбачає заборону вбивати бездомних і домашніх тварин, заборону евтаназії як методу регулювання популяції, гуманні норми утримання сільськогосподарських тварин, введення поняття вихідного для тварин, які утримуються в цирку, обов’язкову експертизу трупу тварини у випадку насильницької смерті тощо. Його авторами стали представники влади, громадських і міжнародних партнерських організацій.

«Ключовими моментами цього законопроекту ми посилюємо відповідальність за жорстоке поводження, — акцентує Марина СУРКОВА, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України. — Так, улітку 2017 року у Верховній Раді проголосували законопроект про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, але він зачепив лише ті частини Кримінального кодексу України, в яких йдеться про обтяжуючі обставини. Ми змінили норму, і якщо наш законопроект підтримають, перша частина статті 299 Кримінального кодексу, що стосується жорстокого поводження з тваринами, передбачатиме два-три роки ув’язнення без умовних строків. Також ми забороняємо евтаназію — як метод регулювання чисельності безпритульних тварин. У законодавстві є шпаринки, які використовують «чорні» комунальники для масового умертвіння тварин. Ми прописуємо чіткий перелік підстав для умертвіння безпритульних тварин — лише за медичними показниками».

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Також відповідно до цієї законодавчої ініціативи кожну безпритульну тварину будуть обліковувати, кліпсувати, вакцинувати та стерилізувати.

«Законопроект розроблявся і доопрацьовувався протягом дев’яти місяців, — розповідає народний депутат Павло ДЗЮБЛИК. — У нас дуже великий авторський колектив, а кінцевий варіант влаштовує майже всіх. На останньому засіданні комітету його члени одностайно підтримали законопроект №6598. Сподіваємося, депутати підтримають його і в першому читанні».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: