Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Тюльпанове дерево зацвіте й на Волині

На території Губинського лісництва заклали дендропарк
10 червня, 2019 - 17:06

Уже нині територія Губинського лісництва, котре відноситься до Володимир-Волинського лісомисливського господарства, нагадує земну казку. Приміщення лісництва — своєрідної архітектури, це колишній залізничний вокзальчик, і неподалік ще проглядаються залишки валу, де проходила колія. Та ніколи б вокзал і прилегла територія не мали б тієї краси, яку створили лісівники. Дендропарк, який заклали біля лісництва, займає всього шість соток, і ще тільки обіцяє стати зоною відпочинку та релаксації в майбутньому. А поки що ростуть тут навколо старезні дерева, частина з яких вже почала відмирати, і це також спонукало лісівників створити дендропарк.

Частину дерев закупили у Львівського лісотехнічного університету, щось унікальне відшукали на своїй території. З великою цікавістю і самі лісівники чекають, як же зацвіте тюльпанове дерево. Тішаться, що посадили не просто вісім видів самої сосни, а є серед них сосна кедрова корейська, гірська і так звана сосна Банкса (названа на честь відомого англійського натураліста і ботаніка Джозефа Банкса, директора ботанічних садів в Англії XIX століття), яка має гарний зовнішній вигляд, росте коркове дерево, скельний дуб (живе 400—500 років), магнолії та інші красивості фауни.

Лісничий Губинського лісництва Ігор Іщук каже, що заклали також павільйон для вирощування декоративного посадкового матеріалу, а іншими словами — власні дендропарки при бажанні можна буде створювати і в обійстях волинян. Виростити дендропарк — справа важка фізично і розтягнута в часі. Деревця треба висадити, потурбуватися, аби прижилися, доглядати і їх і територію навколо. І чекати щонайменше 5—10 років, аби парк розрісся. У майбутньому тут планують встановити альтанки, лавочки.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: