У мільйонів людей не може не пробудитися цікавість, розуміння, а потім і свідома праця на ниві піднесення рідної культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

У Дніпрі неплатники аліментів прибирають парки

Рішення про це ухвалили депутати міської ради на сесії
19 листопада, 2019 - 10:30

Відтепер комунальні підприємства міста надаватимуть роботу таким боржникам. За цю працю аліментники отримають заробітну плату, яка направлятиметься на погашення боргу. Днями перші 25 боржників аліментів почали прибирати в молодіжному парку «Новокодацький». Вони працюють за індивідуальними графіками.

«Для міських парків — це дуже велика підмога, тому що вони сумлінно виконують свою роботу. У нашому парку боржники аліментів прибирають опале листя, підрізають сухі гілки, стрижуть газон тощо. У середньому вони працюють по вісім годин на добу, залежно від того, як їм призначить суд», — розповів директор комунального підприємства «Молодіжне творче об’єднання» Дніпровської міської ради Сергій МАТУСЕВИЧ. Роботу аліментників організовує інспекція з питань праці та зайнятості населення міської ради у співпраці з центром пробації у Дніпропетровській області. Один із них, на ім’я Владислав, має заборгованість з виплати аліментів у розмірі 85 тис. грн. Його доньці наразі 16 років, з дружиною він розлучився, коли дитині було два роки. У парку «Новокодацький» чоловік працює вже другий тиждень. Суд призначив йому 120 годин громадських робіт. «Я сплачував аліменти, є всі чеки, платив, скільки виходило. Але проблема в тому, що я не можу влаштуватися на роботу офіційно. У 45 років я вже нікому не потрібен, хоча володію багатьма спеціальностями. Влітку ще я мав сплачувати 2,3 тис. грн. Восени мені нарахували 2700. А як я можу сплачувати їх, якщо мінімальна зарплатня — 4 тис. грн. Через те, що мене було притягнуто до суду, мене звільнили з роботи. Що робитиму взимку і як сплачуватиму аліменти — не знаю», — розповів чоловік свою історію.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ