Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Кривому Розі дихати стане легше

«АрселорМіттал Кривий Ріг» модернізує виробництво
18 травня, 2020 - 19:50

Черговий крок — відмова від застарілої технології блюмінга в металургійному виробництві на користь сучасних, більш екологічних. Так, закриття 1-ї дільниці блюмінга дозволить знизити викиди забруднювальних речовин в атмосферу на пів тисячі тонн на рік, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Сергій БЕРЕЗАНЬ. «В області діє комплексна екологічна програма. Основні підприємства-забруднювачі регіону взяли на себе соціальну відповідальність і здійснюють конкретні кроки для зменшення шкідливих викидів. Аби не страждав бізнес, підприємці вкладають чималі кошти в модернізацію потужностей. Відмовляються від застарілих технологій на користь сучасних, які дозволяють знизити навантаження на довкілля. Модернізується й «АрселорМіттал Кривий Ріг», — зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів.

Цех блюмінг-1 відслужив вірою і правдою понад 60 років. За цей час він випустив понад 183 млн тонн готової продукції. Тепер його закрили, однак  загальний обсяг виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» від цього не постраждає, кажуть на підприємстві. «Ми оптимізували процес виплавки сталі. Зробили його більш швидким і екологічним. Для цього реконструювали дрібносортний стан №250-4 і побудували нові машини безперервного лиття заготовок, — розповів генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо. — Зупинка роботи першої дільниці блюмінга забезпечить екологічний ефект. Так, будуть виведені з експлуатації 40 джерел викидів забруднювальних речовин в атмосферу».

Нагадаємо, «АрселорМіттал Кривий Ріг» — одне з найпотужніших гірничо-металургійних підприємств України та найбільший іноземний інвестор в регіоні. Водночас це виробництво — серед найбільших забруднювачів повітря в Дніпропетровській області. Над виправленням ситуації спільно працюють обласна влада та представники «АрселорМіттал Кривий Ріг». Загалом до реалізації обласної програми екобезпеки долучилися 25 основних підприємств-забруднювачів регіону. Вони взяли на себе зобов’язання виконати понад 400 природоохоронних заходів. Їх втілюватимуть поетапно — до 2025 року.          

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: