Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

У спальному районі — сучасний просвітницький центр

Такою має стати після капітального ремонту столична бібліотека
5 травня, 2020 - 19:48

У Києві на Нивках триває капітальний ремонт бібліотеки ім. М. Костомарова (вул. Данила Щербаківського, 51-В), яку незабаром перетворять на сучасний бібліохаб. Приміщення повністю оновлять та облаштують новими меблями. Для просвітницьких проєктів встановлять сучасне обладнання: 3D-принтер, інтерактивну дошку та VR-окуляри. Про це повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга, передає kyivcity.gov.ua.

«Ідея бібліохабу полягає у тому, щоб перетворити старі бібліотеки на культурний простір. Це дуже важливо для спальних районів, де не вистачає культурних закладів. Саме тому було вирішено створити бібліохаб на базі бібліотеки ім. М. Костомарова на Нивках. Ця бібліотека — один із небагатьох культурних осередків мікрорайону», — сказав Олег Гаряга.

Будівлю бібліотеки звели у 1981 році, з того часу там не було капітального ремонту. «Буде забезпечено безбар’єрний доступ — ми вже встановили підйомник на другий поверх. А підлога зроблена в один рівень, та не має виступів, що могли б заважати людям на візках», — розповів Олег Гаряга.

Коли роботи будуть завершені, тут відкриються гуртки та просвітницькі проєкти. В оновленому приміщенні планується проводити покази документального кіно.

Як зазначив голова Шевченківської РДА, облаштують і територію навколо бібліохабу. Зокрема, зелену зону, екологічний паркінг із георешіткою, крізь яку буде рости газон. Зроблять нове освітлення та приведуть до ладу дитячий майданчик. Крім того, зроблять дренажну систему та зливостоки.

За словами Олега Гаряги, усі роботи мають завершитися у липні.

Проєкт «Сучасний бібліотечний простір — БібліоHUB» розпочато у 2017 році. На сьогодні його учасниками стали 7 районів (Шевченківський, Дніпровський, Святошинський, Деснянський, Подільский, Голосіївський і Дарницький) та 8 бібліотек столиці.

Газета: 
Рубрика: