Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українські полярники відзначили «Середину зими»

На станції «Академік Вернадський» відбулися спортивні змагання і «хрещення» в крижаній воді
22 червня, 2020 - 20:12
ФОТО З ОФІЦІЙНОГО САЙТА МОН УКРАЇНИ

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» разом із дослідниками Антарктиди з усього світу відзначили Мідвінтер або «Середину зими». Це свято найдовшої полярної ночі, яке у непростих умовах роботи допомагає науковцям підняти бойовий дух, «похрестити новачків» і посилити спільноту, повідомляє mon.gov.ua.

Саме свято припадає на 21 червня, однак, у зв’язку з різницею у часі, в Україні це ніч з 21-го на 22-ге червня.

Традиційно на станції «Академік Вернадський» у цей день відбувається «хрещення» у крижаній воді. Після цього кожен новачок отримує право називатись справжнім полярником. Температура води у цей період становитьмайже -1,5 ?С (чим солоніша вода, тим нижче температура її замерзання).

Незмінними для наших дослідників у цей день є й спортивні змагання. Загалом йдеться про турніри з шахів, дартсу, більярду, настільного тенісу, армреслінгу, перетягування канатів, підтягування на перекладині тощо.

Такий відпочинок на свята — важлива складова дозвілля полярників. Це допомагає знизити психологічну напругу та підняти дух дослідників під час їхньої роботи у складних погодних умовах.

У цей день навіть ті полярники, що не перебувають на крижаному континенті, вітають одне одного та своїх колег. Слова підтримки дослідникам надсилають також урядові та неурядові організації з усього світу.

«Ми завжди готові підтримати та допомогти вам, наскільки це можливо за 15 тисяч кілометрів. Щиро зичимо здоров’я та енергії, чекаємо на ваші нові відкриття, але головне — чекаємо вас вдома», — так наших дослідників привітала т.в.о міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Вона також додала, що «ми не можемо зробити полярну ніч світлішою чи коротшою, але принаймні намагатимемося максимально покращити умови непростої роботи дослідників». Ідеться про старт модернізації станції «Академік Вернадський». Окрім цього, МОН і НАНЦ вперше за 20 років ініціювали перегляд збільшення польових виплат учасникам експедицій, відповідну постанову вже подано на розгляд Уряду України.

Газета: 
Рубрика: