Кинути роботу для рідного краю і піти на роботу до його гнобителів… єсть справжньою цілковитою зрадою
Борис Грінченко - український лексикограф, письменник, педагог, громадсько-культурний діяч

«Укрпошта» чи банк?

Пенсіонери мають право самостійно обирати зручний для них спосіб отримання пенсій
15 квітня, 2021 - 20:48
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

З 1 вересня цього року пенсіонери матимуть право обирати, де отримувати пенсію — у відділеннях «Укрпошти» чи банку. Однак зараз шириться багато інформації про те, що усі пенсіонери повинні перейти на обслуговування лише до банківських відділень. Нині майже 3,5 млн пенсіонерів отримують пенсію через «Укрпошту». А Міністерство соціальної політики та Пенсійний Фонд України намагається перевести максимальну кількість пенсіонерів на обслуговування у банки. Тоді в «Укрпошті» будуть отримувати виплати лише близько 1 млн пенсіонерів декількох категорій. Чи зможуть ці 2,5 млн легко перейти на обслуговування у банки і чи це буде просто?

Швидкий перехід «на картки» викличе більше складнощів, ніж зручностей, а ще враховуючи пандемію, становить навіть ризик для здоров’я, коли потрібно автобусом, де є велике скупчення людей, дістатися до найближчого населеного пункту, бо більшість пенсіонерів мешкає в селах та невеликих містечках, де або взагалі немає відділень банків, або вони нещодавно закрилися. До того ж, неможливо самостійно зняти кошти в будь-який момент. Потрібно раз на місяць їхати до найближчого банкомату. А їхня мережа за останні роки скоротилася. Так, за останні 5 років банківська мережа зменшилася на 40%. Натомість «Укрпошта» зберегла мережу з майже 11000 відділень.

Заміна поштарів на банкомати має й інші наслідки, зокрема, таке рішення Пенсійного фонду України вплине на друковану пресу. За найскромнішими підрахунками переведення пенсіонерів на обслуговування в банки призведе до скорочення передплати на понад 30% від загального обсягу. А мова ж йде про понад 1363 всеукраїнських, 1249 обласних й районних видань, які існують завдяки передплаті в регіонах.

Зрештою, пенсіонер сам обирає місце отримання пенсії. Для цього він має написати власноруч відповідну заяву та надати її до найближчого відділення Пенсійного фонду України. Тобто коли пенсіонеру говорять, що йому пенсію тепер буде перераховувати банк на картку, а не «Укрпошта», це порушення закону. Якщо ви виходите на пенсію й хочете отримувати гроші вдома від листоноші, або уже отримуєте кошти на банківський рахунок, але хочете перейти на обслуговування в «Укрпошту», потрібно зробити декілька простих кроків: заповнити заяву на отримання пенсії в Укрпошті; підготувати копії документів, які потрібно додати до заяви; надати пакет документів до найближчого відділення Пенсійного фонду України; отримати пенсію у відділенні або вдома від листоноші.

За матеріалами «Укрпошти»

Газета: 
Рубрика: