Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Унікальний збірник архівних матеріалів

У Дніпрі представили книгу про Голодомор 1932—1933 рр. у краї
6 травня, 2021 - 20:05
ФОТО НАДАНО МУЗЕЄМ СПРОТИВУ ГОЛОДОМОРУ

У Дніпрі презентували книгу «Голодомор — геноцид 1932-1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби і наслідки». За словами директора комунального закладу «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради Лілії Богачевої, це унікальний збірник архівних матеріалів, створений для розкриття тематики Голодомору у нашому регіоні. Сто дев’яносто примірників книги буде розповсюджено серед шкіл Дніпра, як методичний матеріал, повідомляє сторінка музею у «Фейсбуці».

«Ця книга є однією з перших збірок архівних матеріалів, добутих з різних джерел, які стосуються теми Голодомору саме у нашому регіоні. Її можуть використовувати вчителі історії у більшому розкритті цієї тематики. Однак потрібно правильно читати документи, які наведені у книзі. Тому найближчим часом ми також розповсюджуватимемо у школах посібники щодо термінології часів Голодомору», — розповіла Лілія Богачева.

Унікальність і значущість книги підтверджує і доктор історичних наук, професор кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Олександр Нікілєв, який написав рецензію до неї. «Це перша книга, яка показує систему тиску голодом на людей у нашому районі. Такого ще не видавали. Це директиви, звіти, листи, у яких відображалися тодішні події. Щодо школярів, то для них буде доцільним вивчати історію України, пропущену крізь серця нас — українців», — зауважив Олександр Нікілєв.

На презентацію було запрошено вчителів історії, які викладають у школах міста. «Для будь-якого вчителя мати такий матеріал — безцінно. Зібрані у книзі дані дають можливість обговорювати події та наслідки на основі реальних документів. Дуже важливим є регіональний аспект, адже у жодному підручнику ми не знайдемо матеріалів, які стосуються якоїсь конкретної області. На основі цієї книги вчитель може створювати не тільки звичайні уроки, а й практичні заняття, що є дуже важливим», — зауважила викладачка історії КЗО «СШ № 15» Наталія Власова. Такої ж думки виконувачка обов’язків директора КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія»» міської ради Тетяна Нікіфорова.  «Дуже доречним є те, що до участі у заході запросили вчителів історії. Адже саме вони мають донести школярам той біль і закарбувати у серцях пам’ять про цю трагедію та людей, що загинули. Молоде покоління має знати та розуміти, що Голодомор існував, і що бодай найменше наближення до такого недопустиме», — каже Тетяна Нікіфорова.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: