Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Уряд спрямував кошти на виплату заборгованості лікарям

і створює запобіжники, які не дозволять накопичувати подібні борги в майбутньому
28 листопада, 2019 - 10:58

27 листопада уряд перерозподілив 171,1 млн грн на зарплати для вчителів і спрямував 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, насамперед на виплату заборгованості заробітної плати лікарям.

На офіційному сайті www.kmu.gov.ua йдеться: «Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому 2020 року почне працювати принцип «гроші ходять за школярем». Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів. Відповідно не буде ситуацій, коли розраховується менша, ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші», — коментує рішення прем’єр-міністр Олексій ГОНЧАРУК.

Міністерство охорони здоров’я також змінює підходи з метою недопущення подібних ситуацій. Так, відповідно до другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року розпочинаються зміни у фінансуванні закладів, які надають спеціалізовану допомогу, — це поліклініки та лікарні. Всі заклади з другого кварталу 2020 року переходять на фінансування через договір з Національною службою здоров’я України.

Також 27 листопада спрямував додаткові 1,4 млрд гривень на виплату 2019 року лікарняних із тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, а також на виплати на поховання. Відповідне рішення передбачає збільшення на відповідну суму бюджету Фонду соціального страхування.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ