Найбільше лихо, що його може заподіяти нам ворог, - це привчити наше серце до ненависті.
Франсуа де Ларошфуко, герцог, принц де Марсіяк, видатний французький письменник-мораліст

Усі експонати виявили на території Західної України

Біля Львова відкрили музей розбитих літаків Другої світової війни
2 листопада, 2020 - 18:57

У селі Хоросно, що недалеко від Львова, розпочав роботу унікальний музей літаків, які розбилися чи були підбиті в період Другої світової війни. Всі експонати були знайдені на території Західної України.

Ініціатором створення музею виступив Андрій Риштун. Він із групою «Explorers Lviv» протягом двох років розшукували місця падінь літаків і збирали все, що від них залишилося. Таким чином, їм вдалося знайти 12 літаків часів Другої світової війни, які тепер представлені в експозиції.

Переважно віднайдені літаки — радянські та німецькі. Зокрема, це залишки радянських винищувачів МіГ-3, МіГ-9, німецьких бомбардувальників Junkers Ju 88, Junkers Ju 52, HE-111(Heinkel). Є і американський Boston, який Радянський Союз отримав по ленд-лізу від США під час війни.

Стенди із зібраним матеріалом по літаках розміщені під спеціальним куполом. На кожному стенді знаходиться фото того, як виглядав літак, а під фото розміщено все, що знайшли на місці його падіння. В деяких випадках пошуковцям навіть вдалося ідентифікувати пілотів і маршрути, по яких вони летіли.

Кілька експонатів розміщено і у дворі, під відкритим небом. Найунікальнішим з них є модель літака, зроблена із запчастин знайдених загиблих літаків.

Музей працює лише по вихідних з 10.00 до 17.00, а у будні — лише за домовленістю. Вхід для індивідуальних відвідувачів безкоштовний. Також на місці можна замовити екскурсію.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
Газета: 
Рубрика: